Wpis z mikrobloga

Udalo się. Wyfrezowałem miejsce na wzmocnienia i wkleiłem 5 kawałków mahoniu. Śmiem twierdzić że główka jest teraz mocniejsza niż jak wyszła z fabryki. W komentarzu zdjęcia przed. Jakiś magik naprawiał ją dwoma gwoździami i szpachlą samochodową. Najgorzej po kimś poprawiać, ale jestem zadowolony. Teraz tylko wykończenie i gitara będzie jak nowa. #gitara #gitaraelektryczna #zlamanaglowka
Pobierz faun69 - Udalo się. Wyfrezowałem miejsce na wzmocnienia i wkleiłem 5 kawałków mahoniu...
źródło: comment_tO8ZTZZooAqmOJjK69r7kVAV3wYLvGjq.jpg
  • 20
@faun69: Teraz patrzę że głupotę strzeliłem, jak G400 to nie LP ;) Chociaż na bazie LP budowany.
Zaraz podeślę zdjęcia, poszedłem specjalnie do garażu zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@jamtojest: Dobrze że 18+ dałeś.
Tak patrzę i się zastanawiam jak oni w ogóle budowali tę gitarę. Gryf ułamał się w miejscu klejenia z korpusem? Teoretycznie można by wyfrezować powiedzmy trzy kanały na jakieś mahoniowe wzmocnienia i wkleić gry z powrotem na swoje miejsce. Tylko że trzeba by to zrobić bardzo dokładnie żeby cała geometria się nie spieprzyła. Trzymasz gitarę w suchym miejscu? Do odsłonięte drewno może zmienić swój wymiar a
@faun69: To jest skutek uderzenia główką o podłogę. Miałem ją na dość kiepskim pasku (od tej pory używam lepszych), wypięła się jakoś i tak się skończyło.

Chyba dość sucho, bo jak przymierzam to pasuje idealnie.

A +18 sama apka wykopowa daje ;)

Po tym wypadku kupiłem drugą G400 w innym wykończeniu, a ta sobie czeka. I tak myślę, z tego co piszesz to chyba lepiej oddać do fachowca. Już ze zdobyciem
@jamtojest: Pytanie czy Ci się to opłaca. Taka naprawa może być bardzo droga, ale kto wie, może dobrze trafisz. Jak będziesz chcieć ją sprzedać to daj znać ;D Z jakiego rejonu polski jesteś? Może znam w Twojej okolicy jakiegoś lutnika który by się podjął.
I z ciekawości, czemu akurat ten kształt?
@faun69: Zapomniałem odpowiedzieć ;)

Kształt - nie wiem, wtedy byłem zafascynowany wyglądem SG. Dziś nadal mi się podoba, ale obiektywnie, grałem przez ten czas na bardzo wielu wygodniejszych gitarach. Profil gryfu kompletnie mi nie pasuje. Sam korpus jest spoko.

Jestem spod Warszawy. O sprzedaży nie myślałem, ale w sumie u mnie tylko leży, więc może to by nie był taki zły pomysł ;) Daj znać jak byś uznał, że faktycznie Ci
@jamtojest: Miałem kiedyś flame signum. Kształt niby SG ale gryf wąski i wygodny, nie to co te kawały mięcha od epi czy gibsona.
Za ile skłonny byłbyś ją sprzedać? Sam musiałbym się zastanowić czy mam czas na kolejną naprawę ;D
@faun69: Ja to nazywam łopata ;)
Nie mam kompletnie pojęcia ile to może być warte w takim stanie. Może powinienem coś poszukać, ale pewnie niewiele będzie połamanych gitar do kupienia ;)
Ja swojego połamanego (i jak widać wyżej mega słabo naprawionego) kupiłem za 150 zł ;D
Ale to tylko w ramach ciekawostki, nie musisz mi wierzyć. Namyśl się w wolnym czasie i daj znać jak możesz. Najbardziej mnie interesuje wyzwanie czy dałbym radę to porządnie naprawić ;D