Wpis z mikrobloga

#medycyna #gorzkiezale #bieda #emigracja #mieszkanie #oswiadczenie

Wczoraj wynająłem mieszkanie młodemu małżeństwu. On lekarz na specjalizacji, ona zawód mi nieznany, z zaokrąglonym brzuszkiem czyli spodziewająca się dziecka.
Państwo bardzo schludnie ubrani, lecz biednie. Bardzo mili, zrobili na mnie dobre wrażenie.
Mieszkanie jest w bardzo dobrej lokalizacji, więc mimo dwóch pokoi wyceniłem je na 1500 Pln + prąd.
Co jest w tym smutnego, że o tym mówię?
Przyszły lekarz zarabia tak mało, że nie posiada takiej gotówki na comiesięczny czynsz. Osoba, która ma tak odpowiedzialną pracę, powinna posiadać odpowiednią wiedzę, być skoncentrowana, obsługiwać osoby pijane czy śmierdzące. On twierdzi, że jego znajomi pracują po 300 godzin miesięcznie. To jesr życie?
Żona pracuje w salonie kosmetycznym, jeśli osoba stylizująca paznokcie ma talent jest w stanie za 180 godzin pracy zarobic 3200+- na ręke.
To jest kur** dramat.
Wiecie co ma zamiar zrobić po zakończeniu specjalizacji? Oczywiście, tak. Wyjeżdża do Niemiec leczyć niemieckie społeczeństwo.
Obniżyłem mu stówe.
  • 15
@Torrent5: w innych zawodach też idzie, np. na farmacji albo np. chemii gdzie masz milion odczynników, jak mają płacić, to wszyscy, socjologia czy inne kulturoznawstwo też - może i kasa idzie, ale asystent Cię olewa, te superhiper sprzęty są nieużywane, od wielkiego dzwonu ktoś Ci coś zademonstruje. Taka jest smutna prawda :D
@Myniu: Tak, spotkam. Tylko bardzo często są to lekarze w wieku 50+. A gdzie młodzi lekarze? Dlaczego mimo dużych pieniędzy jakie zarabiają, wolą wyjechać na Zachód? Chyba, że dla ciebie 2 tys na rękę na rezydenturze to już duże pieniądze. Oczywiście jeżeli się na nią dostanie bo społeczeństwo uznało chyba, że mamy zbyt dużo lekarzy w kraju skoro zmniejszyło liczbę miejsc dla nowych.
Nie wiem co chcialbys mi powiedziec przez "chyba ze dla ciebie 2 tys na reke to duze pieniadze"
Wg mnie lekarz to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodow, wiec nie dziwi mnie to ze doswiadczenie zbiera sie tak dlugo. I teraz odpowiedz mi na pytanie, gdzie z mizernym doswiadczeniem dostaniesz wykopowe 15k?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze ten, kto placi podatki w Polsce finansuje m.in. publicze uczelnie wyzsze, na
Zadna długa droga go nie czeka. Niemcy już dawno wymyślili sobie, że z pocalowaniem ręki będą przyjmować personel medyczny z UE. W sumie wszystko spoko, możesz nie trzymać teraz z lekarzami. W rewanżu oni tak za 10 lat, jak liczba specjalistów spadnie poniżej poziomu krytycznego (gdy kolejki nie będą spowodowane bardziej brakiem pieniędzy z NFZ niż brakiem lekarzy), za najprostszą prywatna konsultacje (na którą będziesz musiał pójść, bo publicznie po prostu nie