Wpis z mikrobloga

Witam Mirków i Mirabelki, aktualnie pracuję nad drugą grą na platformę Android/Web + może w przyszłości jakieś inne platformy. Sama idea gry jest bardzo prosta, naszym celem będzie klikanie drzewka, co będzie skutkowało wzrostem $, za zdobyte $ będziemy mogli kupować ulepszenia itd. Ot prosta gra z gatunku Idle/Clicker.

Jak widać na gifie, w grze znajdują się 6 przycisków (5 z rzeczami do kupienia):
- Zysk z klikania (zwiększa nam $ za klikanie drzewka).
- Bezczyny zysk (zwiększa nam $ dostawane za nic nierobienie).
- Specjalne ulepszenia (typu kociołek widoczny na gifie, szansa na 3x zysk z kliknięcia oraz inne rzeczy).
- Wojenne ulepszenia (kupujemy łuki, miecze, itd. Zakupione przedmioty zwiększają naszą siłę bojową).
- Eksploracja (im większa siła bojowa, tym więcej dostępnych miejsc, wysyłamy swoje „wojsko” na różne tereny, każda wyprawa ma xx% szans na powodzenie, do tego, żeby nie było zbyt nudno, to gracz może zdobyć jakieś ulepszenia do zysku bezczynnego itd. Oprócz tego będzie prosty system decyzji, np.: będziemy mogli zabić pojmanych więźniów lub ich zostawić przy życiu, wesprzeć drzewną rewolucję itd. Każda decyzja będzie miała negatywny lub pozytywny skutek).

Oprócz tego będziemy mogli zdobyć 7 smoczych jajek, będzie system resetu tzw. Prestige, lecz nie będzie on resetował aktualnej forsy, ulepszeń gracza, będzie resetował tylko jedną rzecz.

W przyszłości będę szukał testerów do wersji alfa, beta, lecz nie wiem, czy kogoś znajdę, tak jak mówiłem, gra jest dość prosta. Prawie bym zapomniał, na gifie widzimy „dziki kociołek”, który po złapaniu daje nam $, początkowy deszcz na gifie, to zmiana wyglądu drzewa, jeśli będziemy wchodzić raz na x godzin, to nasze drzewo będzie zmieniać swój wygląd.

Troszkę o mnie:
Mam 18 lat, po wydawaniu swojej pierwszej gierki na Androida, rozpoczynam pracę nad drugą gierką. Postanowiłem napisać ten wpis, ponieważ uznałem pisanie o grze, w jej różnych fazach tworzenia, za ciekawy element promocji( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev , pod tym tagiem będę umieszczał postęp z tworzenia moich gier, statystyki z liczby pobrań, itd.

Obserwuj ---> #donislawdev oraz

Mój Twitter
Mój Facebook

#tworczoscwlasna #gamedev #indiegamedev #android #unity #clicker
Pobierz
źródło: comment_HNeopx8pEcucaWMMwBzLC5GV02F5mleh.gif
  • 3