Wpis z mikrobloga

@Xianist: Mówisz, że składki to jedyny koszt który ponieśliśmy przy przekształcaniu administracji i kreowaniu/ prowadzeniu stanowisk? Twierdzisz też, że państwo samo wyłożyłoby hajs na teatry i jakieś lewicowe spektakle? Mi się zdaje, że przy braku bocznych kółeczek w postaci dotacji, hajs byłby wydawany w inny, racjonalniejszy sposób niżeli ma to miejsce teraz. No ale #!$%@? ja tam wiem.
@Xianist: pierwszy link z G.

http://www.polskieradio.pl/42/4265/Artykul/1397578,Fundusze-UE-po-2020-r-wzrosnie-rola-partnerstwa-publicznoprywatnego-w-infrastrukturze

Pierwsze zdanie

Po 2020 roku, kiedy wygaszone zostaną środków unijne, kapitał prywatny stanie się jedynym źródłem wsparcia inwestycji infrastrukturalnych. Żeby uniknąć zastoju w inwestycjach, zamawiający powinni już w tej perspektywie finansowej UE otworzyć się na metodę partnerstwa publiczno-prywatnego, tym bardziej że to model współpracy silnie wspierany przez Brukselę...
@Xianist: Akurat bardzo nie lubię tej licytacji na fundusze. Co prawda tylko idiota może serio uważać, że bilansowo straciliśmy na funduszach ale wyjątkowo wątpię w ich skuteczność. Poza dofinansowaniami do infrastruktury wiele z pieniędzy unijnych ma negatywny wpływ na gospodarkę poprzez angażowanie zasobów na niewydajne ekonomicznie działania. Sprowadzanie dyskusji do tego czy funduszy więcej było niż składek czy nie okropnie spłyca problem.
ale wyjątkowo wątpię w ich skuteczność.

@Herubin: Chyba nie ma takich osób którę twierdzą że wszystkie projekty są sensowne. Jednocześnie bardzo często wszyscy przywołują pojedyncze i wyodrębnione przypadki, a ja jestem ciekaw jak fundusze ue negatywnie wpłynęły całościowo negatywnie na gospodarkę więc może przedstaw nam szerokie analizy negatywnego wpływu na gospodarkę?
@Xianist: Nigdzie nie napisałem, że wpłynęły całościowo negatywnie. Stwierdzam tylko, że ich wpływ pozytywny jest znacząco przesadzony, szczególnie, że jedna z największych polityk UE czyli polityka rolna skutkuje w połączeniu z KRUSem zastopowaniem konsolidacji polskiego rolnictwa, które jest jednym z największych hamulców rozwoju. Co do analizy całościowej to wydaje mi się, że FOR taką robił ale niestety nie chce mi się jej teraz szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Herubin:

nie chce mi się jej teraz szukać


okej.

szczególnie, że jedna z największych polityk UE czyli polityka rolna skutkuje w połączeniu z KRUSem zastopowaniem konsolidacji polskiego rolnictwa,


a to nie jest przypadkiem tak że głównym powodem skansenu jest sam KRUS i utrzymywanie ziemi przez mikrorolników tylko dla potrzeb zabezpieczenia emerytalnego i niskich podatków?

i druga sprawa ile z funduszu na lata 2004 - 2013 dotyczyło dopłat do rolnictwa a ile
@Xianist: promocja gender i homoseksualizmu wsrod spoleczenstwa i komunistyczne regulowanie wszystkiego co popadnie w zamian za szekle z unii no niezle, dodatkowo po tych 13 latach ludzie mysla ze w tym kraju nic bez tych pieniedzy sie nie uda zbudowac i jakbysmy ich nie dostali to nadal jezdzilibysmy po dziurawych drogach a na wsiach psy szczekalyby dupami.