Wpis z mikrobloga

Właśnie dzisiaj mija 12 lat gdy zostałem żołnierzem. Jak ten czas leci, dopiero co człowiek wchodził w dwudziestkę, a tu nagle wiek chrystusowy xD
W tym czasie zmieniała się władza (Szmajdziński, Sikorski, Szczygło, Klich, Siemoniak, Macierewicz) ale służba i obowiązki wobec kraju pozostały takie same.
Kiedy zakładałem po raz pierwszy mundur byłem kawalerem. Teraz jestem żonaty i mam syna.
Patrzę w przeszłość i wiem że nie zmieniłbym absolutnie nic.
#mojarocznicawwojsku
  • 53
@NapoleonV prawda to ze za macierewicza macie jak paczki w masle? Chodza sluchy ze inwestuje w wojsko jak nikt inny i macie teraz najlepiej ze wszystkich mundurowek
@CzysteButy ukladziki sa niestety wszedzie nie tylko u was, w kazdym razie nie oceniajac jego dzialalnosci politycznej tylko jako ministra obrony to nie spotkalem jeszcze zolnierza z nizszych szczebli ktorzy by na niego narzekali
@miki4ever: Dzięki Macierewiczowi szybciej awansować mogą może generałowie i pułkownicy. Reszta wojska może awansować dzięki temu, że ludzie odchodzą na emerytury, MON chce zwiększyć liczebność armii, a chętnych do mundurówki coraz mniej. Bo ci, co pierwsi przyszli na nowe zasady emerytalne (25 lat służby i wypłacanie po 55 roku życia) zobaczyli, że to nie jest taki miód i kupa ludzi odeszła po pierwszym kontrakcie, puścili dalej famę i zrobiło się pusto
pierwsi przyszli na nowe zasady emerytalne (25 lat służby i wypłacanie po 55 roku życia) zobaczyli, że to nie jest taki miód i kupa ludzi odeszła po pierwszym kontrakcie,


@Francisco_dAnconia: i tak powinno być, w zasadzie to nie powinno być żadnych specjalnych emerytur dla policji czy wojska - tylko praca załóżmy przez 10 lat, dla osób które są dla wojska/policji cenne awans (i tam pracują dalej), reszta idzie do cywila za
@megawatt: Jeszcze parę lat temu szeregowy mógł służyć maksymalnie 12 lat. W teorii najlepsi mieli zostawać podoficerami. Jak wyszło w praktyce? Najlepsi jeździli na misje, a w międzyczasie dupolizy na miejscu załatwiali sobie miejsca na szkołę podoficerską. I weterani poszli do cywila, a dupolizy na stałą służbę. A i w międzyczasie naprodukowano podoficerów z cywila, zamiast zostawić miejsca dla tych wracających z misji.
A teraz mamy niedobory we wszystkich korpusach, ale
Jak wyszło w praktyce? Najlepsi jeździli na misje, a w międzyczasie dupolizy na miejscu załatwiali sobie miejsca na szkołę podoficerską.


@Francisco_dAnconia: no właśnie, ale to też należałoby zmienić - bo jaka jest wartość w razie wojny dupoliza kontra żołnierza który był na misji bojowej raz albo kilka razy. I pod takie zmienione zasady dobierać system emerytalny.

Także to nie takie proste. Natomiast wydaje mi się, że obecne rozwiązanie emerytalne jest całkiem