Wpis z mikrobloga

@Nyankov: PSX to już była wręcz rewolucja w porównaniu do poprzedniej generacji. Sprzęt nakierowany na sprzętową obsługę prawdziwego 3D, cieniowanie itp. Saturn to takie 2D + wstępne 3D - zupełnie z kolei nie wiem czemu Jaguar jest zaliczany do tej samej generacji.

Ale kto co lubi :)
@czarnobiaua co za roznica co ma dana konsola w srodku skoro jest stara? PSX wyszedl blisko dwie dekady temu, mysle ze juz spokojnie mozna nazwac ta retro.

Idac twoim tokiem rozumowania konsole 5 generacji i wzwyz nihdy nie beda mogly byc retro bo "nie".
mysle ze juz spokojnie mozna nazwac ta retro.


@Nyankov: Przecież napisałem, że kto co lubi :)

konsole 5 generacji i wzwyz nihdy nie beda mogly byc retro bo "nie".


@Nyankov: No właśnie do tego dążę :) One nie będą retro, tylko (uwaga - robocza nazwa) 3D CD retro :)
@Nyankov: TurboGrafx 16 miała czytnik CD, jako opcjonalne akcesorium, kilka lat później po swojej premierze. Na dodatek to dosyć słaba konsola, która konkurowała w owym czasie na rynku z 16-bitowcami, sama będąc czymś pomiędzy 8-bit NES/Famicom (co ciekawe, rdzeń CPU taki sam jak np. C64/Atari/NES), a SNES (16 bit VDC). Jak najbardziej zasłużona 4 generacja. Tu CD nie ma nic do rzeczy.
@Nyankov: Przeczytaj dokładnie, co napisałem. Konkurowała na rynku z mocniejszymi maszynami Segi i Nintendo, a także z NeoGeo. Nie napiszesz z czystym sumieniem, że była od nich lepsza technicznie, albo miała większy zasób superhitów. Nie ma się co dziwić, że sprzedawała się lepiej od Famicoma, bo weszła na rynek, kiedy ten był już na nim od 4 lat.