Wpis z mikrobloga

all your work and personal files are encrypted

mirki pomóżcie

wyskoczyło mi to kilkanaście dni temu ale mi nie przeszkadzało a nie miałem czasu się tym zająć, jedynie podczas uruchamiania chroma pojawiało się to jako strona startowa.

Dzisiaj niemiła niespodzianka - poukrywało "pierwsze" foldery na dyskach i kilka z pulpitu ale nie wszystkie (da się je pokazać wraz z resztą ukrytych w opcjach folderów), po za tym utworzyły się na jednej partycji pliki o nazwach jakichś ciągów znaków np: "5c5039fded6c80ee41ef544f70" a także jakiś plik o nazwie takiej jak ten ciąg znaków z "personal area" na obrazku.

Drugi problem jest taki że nie mogę niektórych obrazkó/zdjęć przeglądać, nie ma reguły czy w ukrytym folderze czy nie, oraz niektóre pliki np .doc nie działają

Więcej problemów chyba nie ma.

Prześledziłem mirko, widzę że moja wersja jest jakaś w miarę lekka bo innym szyfrowało dyski i teraz pytania:

1. Czy da się to jakoś usunąć?
2. Jeśli postawię system na nowo ale zostawię partycje D:/ i F:/ to pliki będą działały czy będzie coś krzaczyć?

@ZaufanaTrzeciaStrona @naprawalaptopow wołam i was

#bezpieczenstwo #encryptedtodo #kryptografia troche #bezpieczenstwo #siecikomputerowe #komputer #problemyzkompem
carver - all your work and personal files are encrypted

mirki pomóżcie 

wyskocz...

źródło: comment_9V4KZYT6xKNQHBI0QVxRhw6yS1dLSrrj.jpg

Pobierz
  • 8
@carver: to nie jest lekka wersja, szyfruje nie dyski ale pliki jpd, doc, xsl, pdf itp.
Do tej pory nie znaleziono sposobu na odszyfrowanie plików, wbij na forum dobre programy, załóz temat w dziale bezpieczeństwo i pomogą Ci pozbyć się całego syfu, z plikami trzeba się pożegnać.
Reinstal systemu nie pomoże, ewentualnie jeśli masz punkty przywracania plików bądź systemu to jest cień szansy.
PS. nie instaluj cudownych programów ze stron które