Wpis z mikrobloga

Raz na jakiś czas pojawiają się tu wielkie hejty na InPost, a ilu z Was realnie korzysta z ich usług? Oczywiście zdarzają się opóźnienia w doręczeniach - ale w porównaniu z Pocztą Polską i tak są rzadkie. Prowadzę małą firemkę informatyczną. Raz na jakiś czas wykonuję cyfrowe dokumentacje dla wielkich firm budowlanych, które wymagają papierowych faktur dostarczonych do księgowości. W dwóch najbliższych mi oddziałach poczty polskiej (Orunia Górna, Gdańsk) kolejki są tak długie, że przeciętny czas wysłania poleconego to 40 minut. Zamiast tego mogę przepłacić pare zł i bez kolejki włożyć list do paczkomatu. List taki zostanie dostarczony kurierem pod wskazany adres (a nie do innego paczkomatu jeśli nie chcemy). Mam o wiele bardziej wiarygodne śledzenie przesyłki i fakturę drukuję sobie w domu bez problemu.

@paczkomaty_pl #inpost #pocztapolska #gdansk
  • 15
@idct: a ja jakiś większych przejść z kurierami, paczkomatami czy poczta polska nie miałem i jestem zadowolonych z ich usług. Kluczowe wydaje mi sie, wybranie odpowiedniej formy i miejsca doręczenie (głównie to ja jestem odbiorca).
@Envelo: z cyklu "panie księgowe": jakiś czas temu wykonywałem usługę dla Poczty Polskiej ;) - specjalnie dla tej instytucji musiałem przerobić szablon faktury, aby zawierał napis "ORYGINAŁ" - gdzie od bardzo wielu lat tego się nie robi. Nie był to wielki problem - tak tylko trochę w formię zabawnej anegdotki wspominam jak róznie jest czasami z fakturami.
W dwóch najbliższych mi oddziałach poczty polskiej (Orunia Górna, Gdańsk) kolejki są tak długie, że przeciętny czas wysłania poleconego to 40 minut.


@idct: to zależy od godziny i dnia, ale warto sprawdzić jeszcze kolejną placówkę. Niedawno patrzyłem i w jednej ogromna kolejka aż po drzwi, natomiast w kolejnej kawałek dalej - zero klientów. Podejście do tej kolejnej zabrało mniej niż czekanie.

Dobrym rozwiązaniem by było orientacyjne informowanie klientów o długości kolejki
@idct: Jak się jest januszembiznesu to tak jest.. Wykupujesz sobie kuriera pocztexu na telefon, podpisujesz umowę i masz wszystko załatwiane na tip top.. kurier przyjeżdza do Ciebie w określonej godzinie, przygotowany odbiera dokumenty i dokumenty mogą dotrzeć nawet nastepnego dnia na 8 rano. ale po co lepiej narzekać jaka to poczta zła.
@idct: No najwidoczniej, skoro narzekasz na usługi poczty prowadząc firmę, a nie korzystasz z poczty firmowej. Dla mnie jest logiczne, prowadząc firmę zależy mi na jej dobrym wizerunku. Jak to wygląda kiedy mam przesłać komuś dokumenty, a ta osoba ich nie otrzymuje albo otrzymuje późno i to od zwykłego listonosza. Wygląda to imo niepoważnie. Albo tracenie czasu i latanie po urzędach pocztowych.

Na upartego wcale nie musisz załatwiać sobie umowy, tylko
@r5678: Ale zdajesz sobie sprawę, że mało kto wymaga dostarczania dokumentów "papierowych"? Przecież wyraźnie napisałem, że wymaga ode mnie raptem kilka firm. A przy wielkich projektach najczęściej takie rzeczy załatwia się osobiście. Przy prowadzeniu małej firmy usługowej, gdzie większość usług wykonuje się zdalnie jaki miałby sens posiadania stałej umowy z przewoznikiem lub firmą pocztową bo nie do końca rozumiem? Jeśli musisz wysłać 1-3 faktury w miesiąciu to nie wychodzi Ci to