Wpis z mikrobloga

Po wpisie @gugas postanowiłem spróbować pieczonych szparagów w piekarniku :)
https://www.wykop.pl/wpis/23756389/sezon-szparagowy-rozpoczety-a-oto-samorobiace-sie-/

Robi się naprawdę szybko, a wyszły super :), no może trochę za długo je potrzymałem bo bałem się, że będą twarde.
Przepis: Boczek w cienkich plastrach na spód, później szparagi, trochę soli i pieprzu. Pieczemy w 200stopniach przez około 15minut wbijamy potem delikatnie jajka i czekamy aż białko się zetnie. Gotowe :) . Dodatkowo wrzuciłem równocześnie ze szparagami frytki.
Kiedyś robiłem zawijane w boczek i smażone(szparagi wcześniej były lekko obgotowane), roboty z tym było od groma, a efekt dużo gorszy.

#gotujzwykopem
Pobierz nuj-ip - Po wpisie @gugas postanowiłem spróbować pieczonych szparagów w piekarniku :)...
źródło: comment_tTl2w6EXf1H2b4Oa79iUuL7pMoAD3fWY.jpg
  • 10
@Weirdoo: 30 minut i gotowe( 10pracy, 20 oczekiwania :) ), a obiad rewelacja! aaa zielonych szparagów nie skrobiemy tylko obłamujemy twardą końcówkę, z białymi jest trochę więcej roboty bo trzeba je oskrobać.
@AleksanderRoz: Ja dałem 12zł, fakt cena spora, ale bardzo je lubię, smak taki trochę groszek, trochę fasolka, ciężko go określić dosyć specyficzny. Sezon jest krótki, roboty przy nich jest sporo więc tyle kosztują.
Jak nigdy nie jadłeś to warto spróbować wyrobić sobie zdanie. Można podawać na różne sposoby, ale jak chcesz jest po raz pierwszy to polecał bym zielone i przygotowane w taki sposób.
@AleksanderRoz: Ważne żeby były dość świeże, nierozłożone czubki. Odłamujesz twardą cześć, jak złapiesz za sam koniec i gdzieś tak w połowie to przy zgięciu złamie się we właściwym miejscu. Myjesz je. a resztę masz już opisaną :), w trakcie pieczenia zawsze możesz kawałek ukroić nożem i spróbować.