Wpis z mikrobloga

Dlaczego my godzimy się na to w sieci #bitcoin #btc ?
Ponad 130 tysięcy niepotwierdzonych transakcji a AntPool (Bitmain) kopie ciągle puste bloki tylko dla nagrody. Co musi stać się abyśmy wreszcie powiedzieli "NIE, dość tego jesteście zwolnieni!"?
Jak długo będziemy płacić oszustom za nic?!

With 136K unconfirmed transactions, AntPool mines an empty block (#465952). #uasf
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/6ann74/with_136k_unconfirmed_transactions_antpool_mines/
p.....4 - Dlaczego my godzimy się na to w sieci #bitcoin #btc ?
Ponad 130 tysięcy ni...

źródło: comment_msLztzUzqJHXsChXxx3xXhAhafFf9UG8.jpg

Pobierz
  • 20
@pawlo74: Ale przecież oni tylko robią to, na co pozwala im system, w celu maksymalizacji swojego zysku - jeśli to nie jest kapitalizm, to nie wiem co nim jest. Amoralny - owszem - ale kapitalizm.

Nie popieram, ale biznes to biznes, a skoro BTC ma być synonimem wolności bez regulacji, to taka jest tego cena. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka.

UASF to the rescue ;-)
@Regis86: wolność oznacza, że ja mam prawo powiedzieć, ze nie chcę już korzystać z usług Bitmaina ponieważ mnie oszukał. Nie chce mieć nic wspólnego z tą firmą. To jest świat biznesu. Ty pisujesz jakiś orwelowski świat niewoli w monopolu.

@Marcin648: nie jestem techniczny.
Jak kopalnia szybko trafi hash bloku to nie czeka tylko go rozgłasza, bo jak tego nie zrobi to inna ja wyprzedzi. A że nie wsadzi do bloku żadnych transakcji to jej biznesowa sprawa. Tak rozumiem to zjawisko
@LAN_gusta: ja też biznesowo rozumiem, wolny rynek powinien być wolny. Jeżeli ja płacę komuś za używanie sieci, czyli potwierdzanie transakcji a on nie potwierdza tych transakcji to mam prawo go zwolnić. Tak czy nie?
@pawlo74: Nie, wolny rynek nie oznacza, że jesteś "szefem" każdej firmy, z której usług korzystasz - oznacza tylko tyle, że jeśli nie podobają Ci się usługi firmy A, to możesz z nich zrezygnować i wybrać usługi firmy B, C albo D. Tak więc Twoja wolność jest nienaruszona i możesz w każdej chwili sprzedać BTC i kupić np. LTC, ETH albo innego alta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lub
możliwość obejścia oszusta Bitmaina, da mi Lightning Network.

@pawlo74: LOL LN opiera się na możliwości potwierdzenia transakcji w bloku w ustalonym czasie
Wysyłający bitcoiny przez LN może w dowolnej chwili upublicznić transakcję cofającą wysyłkę (doublespend). Ty musisz *cały czas* obserwować nowe bloki, w przypadku takiej sytuacji masz np. 72h na umieszczenie przeciwnej transakcji w bloku, jak nie umieścisz to tracisz bitcoiny.

I gdzie tu niby jest 'obejście' bitmain?
@LAN_gusta: ja też biznesowo rozumiem, wolny rynek powinien być wolny. Jeżeli ja płacę komuś za używanie sieci, czyli potwierdzanie transakcji a on nie potwierdza tych transakcji to mam prawo go zwolnić. Tak czy nie?


@pawlo74: Jeśli jesteś właścicielem sieci to tak masz prawo go zwolnić. Jak tylko korzystasz z zdecentralizowanej sieci i nie jesteś zadowolony z usług to możesz przestać korzystać z niej.