Wpis z mikrobloga

Eh, #piesekpremier był dzisiaj u weta, bo jakieś brzydactwo zrobiło mu się na ogonie (wygryzione, wyłysiałe, z ewidentnym stanem zapalnym).
Jak się okazało są dwie opcje: zapalenie tarczki ogonowej lub zwykły hot spot.
Niestety, przypadek pierwszy nie jest pocieszający, bo w najgorszym wypadku konieczna jest kastracja, która zakończyłaby karierę wystawową Premiera.
Póki co ma antybiotyk na tydzień, dzisiaj dostał steryd w mięsień (aż zapłakał :<) i czekamy.
Trzymajcie kciuki za bezpieczeństwo jajek Prema.

U weterynarza oczywiście pełen chill.

#pokazpsa #pies #psy #bernenskipiespasterski #smutnazaba
n.....a - Eh, #piesekpremier był dzisiaj u weta, bo jakieś brzydactwo zrobiło mu się ...

źródło: comment_E8eKGKcfzhseV4AflrPvUCVXhs7mkBqm.jpg

Pobierz
  • 30
@zolwixx: oddał zabrał znowu oddał Xd

@katera: mamy Młodzieżowego Championa Polski, uprawnień hodowlanych jeszcze nie zrobiliśmy bo nie mam zupełnie czasu, w planach jest Champion Polski ale to wymaga trochę pracy... i czasu. Dopiero od lipca uda mi się pojeździć z nim na wystawy.

Spłodzenie syna to też nie tak hop siup bo trzeba zainwestować w badania (kasa kasa kasa, a auto ledwo co zamówiłam)... no jeszcze na kastrację gotowi
@nama Jest mnóstwo możliwości leczenia miejscowego jeśli to tarczka jest problemem. Przed kastracja zawsze można spróbować z supreloronem, także bez paniki. Jakieś leczenie miejscowe wdrożone?
@kochamcieKK2: ponieważ pies, który nie może mieć dzieci jest bezużyteczny z punktu widzenia hodowlanego, a wystawy są po to, aby wyłonić najlepsze osobniki do dalszej hodowli. Tak więc wystawianie takiego psa mija się z celem.

Każde ocenianie psa przez sędziego rozpoczyna się od trzech rzeczy: sprawdzenia uzębienia (krzywy zgryz, brak zębów to dyskwalifikacja) sprawdzenia jąder (brak obu lub jednego jądra, ewidentne zaburzenia proporcji to dyskwalifikacja) oraz ogona (załomek - to także
@SuperBulwa: to, że interesuję się hodowlą nie oznacza, że każda z ponad 400 ras mi odpowiada i że się z każdym wzorcem zgadzam. Są psy, które anatomicznie nie odbiegają od normy a żyją połowę krócej od tych zniekształconych czaszek.
Mnie zastanawia bardziej to wielkie i święte oburzenie "przerasowionymi" psami, podczas gdy numer jeden kupowanych psów w naszym kraju to.... owczarki niemieckie i buldogi francuskie XD o ironio.
Jest ponad 400 ras
@Gixaar: zdrowie numer jeden, jeżeli będzie problem z tarczką to się nawet nie będę zastanawiać.
Ale z tego co już się dowiedziałam i jakie informacje otrzymałam - kastracja w tym przypadku to rzadkość. Po prostu jest wiele innych, skutecznych metod leczenia.
A zacznijmy od tego, że jeszcze nie mam pewności czy to to, bo być może jest to zwykły hot spot.