Wpis z mikrobloga

MEDYTACJIA

Medytacja to sztuka unieruchomienia umysłu i doprowadzenia do stanu spoczynku, przy jednoczesnym skupienie się na konkretnym wyimaginowanym obiekcie.

Obiektem tym który obserwujemy z zamkniętymi oczyma może być fala morska, rzeka, las, drzewo twego dzieciństwa, przestrzeń górska bądź słowo, czy cyfra pisana bardzo spokojnie bardzo wolno w twojej myśli na przykład na piasku na plaży, na której spotkało cię coś przyjemnego.

Medytacja również powinna doprowadzić do zupełnego wyciszenia wszelkich stanów emocjonalnych doprowadzając w ten sposób do równomiernego pulsowania serca.

Wtedy kiedy nasze ciało nasz umysł i nasze emocje są zbalansowane, zrównoważone w jedno miernym rytmie. Wtedy możemy mieć dostęp do harmonii naszej wewnętrznej natury duchowej. Patrzymy na świat innym spojrzeniem innymi oczyma, zaczynamy dostrzegać wewnętrzną łączność i współzależność wszelkiego tworzenia.

Medytacja jest nie tylko czystą wodą niezbędną dla oczyszczenia umysłu i życia w świadomej czystości, jest również kąpielą w której należy się zanurzyć aby się oczyścić.

Jedną z wyższych form medytacji może być również czytanie poezji.

grap32 - MEDYTACJIA


Medytacja to sztuka unieruchomienia umysłu i doprowadzenia d...

źródło: comment_XQbVPA4axnTvGrCvJg4u4sjmyp4nivnW.jpg

Pobierz
  • 7
@grap32: Ograniczając medytację tylko do wybranych stanów (spokoju, wyciszenia) zabieramy sobie dostęp do przeżywania pełnej gamy doświadczeń, które mogą być równie kluczowe w poszerzaniu naszej świadomości.
@grap32: moim zdaniem nie, medytować możesz na leżąco, siedząco, w pozycji lotosu, jakkolwiek, chociaż ja osobiście lubię w pozycji lotosu bo najbardziej mi się to kojarzy z medytacją i właśnie jak kolega wyżej napisał pozwala przeżywać pełną gamę doświadczeń z tym związanych, na leżąco nie potrafiłem osiągnąć tak relaksującego stanu jak w pozycji lotosu, choć to wszystko zależy od osoby. Medytuj tak jak Ci komfortowo. :)
@grap32: niee, w sumie to bardziej okazjonalnie choc zamierzam do tego wrócić i robić codziennie. Ale żeby mówić o doświadczeniach związanych z medytacją nie trzeba codziennie medytować, pare razy jak medytowałem i ogarnąlem już co i jak to świetnie się w trakcie i po czułem, trzeba to wyczuć i wiedzieć jak zrobić, metoda prób i błędów i już po paru dniach medytacja będzie taka... spełniająca.