Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki może pomożecie, mam za zadanie zrobić w javie przeglądarkę obrazów z jednym utrudnieniem a mianowicie obsługą plików które są większe niż heap size javy. Wiem że można program uruchomić z argumentem który zwiększa heap size jednak jest to zadanie do szkoły i nie będę miał do tych parametrów bezpośredniego dostępu. Myslałem o tym żeby poprostu po wrzuceniu przez ćwiczeniowca swoich argumentów z poziomu kodu jeszcze raz uruchomić tą samą aplikację ale już z dodatkowym argumentem powiększającym heap size. Może macie jakieś inne pomysły?

#naukaprogramowania #java
  • 21
@elloMadafaka: Zapomniałem dodać jednej rzeczy. Przeglądarka obrazów która wyświetla obraz co 1s. Jak zwiększyłem heap size wtedy ładowało się długo ale przy przeglądaniu wyświetlały się elegancko co 1s.
Stackoverflow już przeleciałem i jakoś nie widziałem rozwiązania które by mnie zadowalało, myślałem może na mirko coś będzie.
@Fiver Długo dla obrazku > 10MB? Ile to było... z 5 sekund?
Ogólnie to muszę się trochę podszkolić z tymi ograniczeniami JVM :x
W każdym razie... W linku który Ci podesłałem jest sugestia by ładować obrazek częściami np. 50px x 50px wiadomo, że to jeszcze bardziej wydłuży czas ładowania... ale zaś nie będziesz musiał zwiększać heap size (2x użyłem zwiększania - przy dekompilacji i kompilacji dex -> smali, smali -> dex)
Pytaniem
@elloMadafaka: Ładowałem pliki powyżej 100mb żeby mi wyskoczył out of memory. Ładowanie po kawałku ma sens tylko ciekaw jestem jak się to ma do wymagania wyświetlania co 1 sekundę. Dzięki szukam dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fiver drogi kolego. To co opisujesz jest niemożliwe w każdym kawałku tego zdania.
Nawet dysk nie jest w stanie załadować pliku 100mb do pamięci w ciągu sekundy.
Może napisz do wykładowcy przykładowe rozwiązania (tesktowo) i co by mu najbardziej odpowiadało...
@elloMadafaka: Oczywiście ze w ciągu sekundy nie załaduje. Raczej miałem na myśli to że przy uruchomieniu aplikacji on sobie to przemieli przez jakiś czas dłuższy lub krótszy a już samo wyświetlenie na ekranie zajmie sekundę.
@elloMadafaka: O kurcze zapomniałem o tym całkiem. Niestety nie podam Ci rozwiązania bo i prowadzącego się zapomniałem spytać. Strasznie mi teraz głupio skoro po takim czasie sobie przypomniałeś a ja nie znam odpowiedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Fiver: szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
btw XD wiesz tak człowiek pomaga czasami, czasem jemu pomagają a tutaj problem jakiś ciekawszy, raczej go za prędko nie napotkam ale rozwiązanie takie od postaw zawsze spoko. W sumie spojrzałem na tego stackoverflow dokładniej i gość dał linka do implementacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu byłeś za leniwy albo nie znałeś języka by to wykorzystać
Pobierz elloMadafaka - @Fiver: szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
btw XD wiesz tak człowiek pomaga czasami, ...
źródło: comment_EqrjQ7d0wIAc6OjaifotM3tBbsJXwvXO.jpg
@Fiver: @Wina_Segmentacji też się deklarował, że chciałby wiedzieć XD. Jego też wypadałoby przeprosić.

︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎︀᠎᠎᠎︀︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎᠎᠎᠎︀︀︀᠎᠎᠎᠎︀︀᠎᠎᠎᠎︀︀᠎︀᠎᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎︀︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀︀᠎︀᠎᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀︀᠎︀᠎︀︀︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀︀᠎︀᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀︀᠎︀᠎᠎︀︀︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀︀᠎︀᠎᠎︀︀︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀︀᠎︀᠎᠎︀︀︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀︀᠎︀᠎᠎᠎᠎᠎︀᠎︀᠎︀᠎᠎︀᠎︀᠎᠎︀︀᠎︀᠎᠎᠎᠎︀︀

( ͡º ͜ʖ͡º) Piękna sprawa drogi kolego. #pdk
@elloMadafaka: Oczywiście że przejrzałem stackoverflow i widziałem te rozwiązania z BigBufferedImage itd. tylko ćwiczeniowiec mówił że rozwiązanie tego zadania jest związane z garbage collector, takiego szukałem i niestety nie udało mi się znaleźć.
Co do tego że zapomniałem no zdarza się jedne problemy ciekawią nas bardziej drugie mniej to było zadanie dodatkowe na studia więc miałem dodatkowo na głowie rzeczy które był obowiązkowe i na nie musiałem poświęcić czas.Uznałem też że
@Fiver No i w tym momencie pokazujesz jeszcze większą ignorancję. Rozwiązanie przedstawione przeze mnie dokładnie pokazuje jak obsłużyć obrazek używając garbage collector xD (albo podobnie)
Nigdzie nie twierdziłem że konkretnie ty jesteś ów studentem który woli zerżnąć od innych. Gdzie pada do stwierdzenie? Ale fakt, nie stanowisz nadal dla mnie nawet trochę konkurencji próbując wytknąć mi błąd że tam nic nie ma związanego z twoim problemem, że "po #!$%@? robić dodatkowe rzeczy,
@elloMadafaka: Nadal nie czaje po co te teksty o konkurencji które nie wnoszą nic do tematu. Mówisz że dostaję półprodukty i już powinienem znać rozwiązanie, to równie dobrze komuś kto wie jak napisać pętle w javie dać dokumentację powiedzieć tu masz wszystko i wrzucić w środek projektu? Nie mierz wszystkich swoją miarą nie widać że dopiero się uczę?
Znowu też dorabiasz sobie jakieś teksty o studiach i "hehe to się nie