Wpis z mikrobloga

Siema B-B i okolice. Za dwa tygodnie planuje się wybrać do Was i doszły mnie słuchy, że są fajne widoki z których widać góry doskonale. Chodzi mi o miejsce z dziewczyną żeby sobie pospacerować, można było usiąść kawę wypić, zjeść bułkę z dżemem. Będę w okolicach godziny 6:00 na dworcu, a powrót na następny dzień rano. Czytałem o Wiśle, Szczyrku, Ustroniu i okolicy, ale nie wiem czy jest sens, bo nocleg mam ogarnięty w Bielsku. #bielskobiala
  • 6
  • Odpowiedz
@BVB007: szyndzielnia, dębowiec. Góra żar w Międzybrodziu Żywieckim. W Szczyrku to chyba tylko Skrzyczne jest ciekawe, ale zaznaczam że wyciąg nie chodzi, więc trzeba z buta. A Góra spora więc to by był taki raczej wymagający spacer. Sam Szczyrk to cepelia straszna i nie ma sensu tam jechać raczej, Międzybrodzie w sumie też ale jest ładniejsze. Obczaj zdjęcia na necie
  • Odpowiedz
@BVB007: jak tylko będzie ładna pogoda i nie chce Ci się gdzieś daleko łazić, to polecam Szyndzielnię kolejką linową, albo na piechotę - co kto woli (dojazd banalny: pod dworcem wsiadasz do autobusu nr 8 i jedziesz do samego końca). Koło górnej stacji kolejki jest wieża widokowa, z której jest naprawdę piękny widok i potem można sobie spacerkiem iść na Klimczok. Na Klimczoku można się rozwalić i leżeć cały dzień, polecam
  • Odpowiedz
Klimczok i albo wracacie na Szyndzielnie żeby trafić


@BVB007: @KGB: dobra propozycja z tym , że lepiej najpierw przyatakować Szyndzielnie a póżniej spacerkiem zejść do wapienicy po drodze mijając wszystkie szczyty
  • Odpowiedz
@Kaczorra : Bardzo treściwa wiadomość i chyba z tej opcji podróży skorzystam, a jak już skorzystam, to na pewno opiszę. Dużo czytałem o tym Klimczoku i zaciekawiła mnie ta opcja. @anty-fronda: W Międzybrodziu byłem swego czasu, bo byłem na koncercie całkiem blisko i miałem okazje zobaczyć widok z góry.
  • Odpowiedz
Wiśle, Szczyrku, Ustroniu


@BVB007: zadeptane dziadostwo, omijać szerokim łukiem.
Możecie wybrać się na bardzo przyjemną wycieczkę:
Szyndzielnia(można wyjechać kolejką)-Klimczok(fajne widoki)-Zapora w Wapienicy i http://www.krzywachata.pl/ - dobre ciacho,
powrót pod parking pod ZIADem linią nr 8.
A po samym Bielsku też warto pospacerować, jeśli lubicie historię przemysłu to jest co oglądać. I piękne kamienice.
  • Odpowiedz