Wpis z mikrobloga

#bitfinex #bitstamp

Odnośnie handlowania #bitcoin w pełni oficjalnie z podanie dokumentów do weryfikacji, rozumiem że giełdy powinny mieć bardzo dobre ceny.

Dlaczego jest dużo taniej kupić na Finex?
Czy można tam płacić kartą kredytową tzn poprzez podanie kodu bezpieczeństwa karty?
Jakieś inne niespodzianki odnośnie opłat, czasu czekania?

To samo pytanie n/t bitStamp.

Czy wystawiają oni potwierdzenia (lub te elektroniczne) w sposób który wystarcza dla urzędu szabrowniczego z np:
- #usa
- #uk ( @pawlo74 ?)
- #szwecja

Jak mieszkańcy tych krajów (rezydenci) oceniają przyjazność/wrogość tamtejszych urzędów od haraczy, w porównaniu do Polski, może ktoś tam jest na #emigracja i może porównać?

aby wliczyć zakup jako koszt, tak aby w razie opodatkowania sprzedaży płacić haracz od zysku a nie od całej sprzedanej kwoty?
Mówimy o rezydencie podatkowym danego kraju oczywiście (lub po prostu o obywatelu).

Trochę #wolnyrynek
  • 4
@safehouse: jeżeli chodzi o Bitfinex to pisałem o nim tylko dlatego, że okazał się najuczciwszą giełdą na rynku oddając inwestorom skradzione bitcoiny. To przykład na to jak wolny rynek znajduje rozwiązania i dowód, że może istnieć bez ingerencji żadnych rządów.
Bitfinex również zatrudnił niezależnych obserwatorów znanych w społeczności.

Nie interesuje mnie fiat, chciałbym aby kiedyś całkiem zablokowano wpłaty i wypłaty fiata aby wolny rynek mógł znaleźć drogę obejścia banków całkowicie.

Podatków
UK to jest gniazdo banksterstwa i tu giełdy bitcoinowe praktycznie nie mają znaczenia chodź jest to kraj gdzie jest masa bitcoinowców. Ja używam tylko Localbitcoins i handluję bezpośrednio z ludźmi.


@pawlo74: tylko 3 handlarzy / 5 ofert za cash w UK. Chba że źle szukam?
@safehouse: Wcześniej napisałeś "uk cash" kiedyś było coś takiego dlatego nie wiem czy chodzi Ci o tamto czy gotówkę, jeżeli o gotówkę to handlujących jest mniej ale na pewno ich nie brakuje w większych miastach.