Wpis z mikrobloga

tę konsolę stać na znacznie więcej – w przeciwieństwie do 3DSa nie ma mocy lichego telefonu, tylko konkretnej konsoli do gry.


@ja-jasiek: Pokemon SM w wysokiej rozdzielczości i z teksturami o wyższej jakości (myślę o niskich przypuszczeniach co do wkładu w port) to gra, którą miałbyś za niesatysfakcjonującą na nowej konsoli? To w końcu tylko Poki, wg mnie jest to świetny poziom oprawy wizualnej jak na standardy tej serii, widać przeskok
@Theos:

Pokemon SM w wysokiej rozdzielczości i z teksturami o wyższej jakości (myślę o niskich przypuszczeniach co do wkładu w port) to gra, którą miałbyś za niesatysfakcjonującą na nowej konsoli?

Tak, dokładnie tak. Zwłaszcza, że Switcha stać na wiele więcej.

Chyba nie sugerujesz, że SM na Switchu działało by tak samo słabo? :)

Sugeruje, że mogłoby jednocześnie wyglądać dużo lepiej i działać dużo lepiej :)

Po prostu mając do wyboru gównoport
Tak, dokładnie tak. Zwłaszcza, że Switcha stać na wiele więcej.


@ja-jasiek: tylko na ile stać Gamefreak? Nie ma co zakładać za dużych oczekiwań, to tytuł z mobilną duszą, a Gamefreak nie kręci pęd za postępem technologicznym. SM emulowany w wysokiej rozdzielczości, z drobnymi poprawkami wygląda bardzo dobrze. A co dopiero gdyby się podniosło jakość tekstur i tak dalej.

to wolę już by ta generacja umarła wraz z 3DSem, a kolejna trafiła
@Theos: no to jeżeli nie stać ich na tyle, by zrobić coś, co wykorzysta możliwości Switcha, to ebać "normalne" Poki na Switcha, niech zrobią dedykowane na N3DS.

Nie wypuszcza się nowych konsol z serii, kiedy chce się serie wygasić. Dodajmy jeszcze do tego, że trochę zapowiedzianych premier, w tym first-party, na 3DS jest. Więc to nie wygląda na tylko PR speak.

Zwłaszcza, że jak dotąd Nintendo nie wydało ani jednej gry,
I Switcha tylko handhelda nie będzie, to jest tak samo jakbyś chciał zrobić PS4 z sterowaniem tylko klawiaturą i myszką - kastracja podstaw istnienia sprzętu :P


@ja-jasiek: 3DS bez trybu 3D - mówi to Tobie coś? ;)

Zresztą Switch-tylko-handheld nie musi się nazywać się wciąż Switch (choć mnie to nie zdziwi jeśli będzie), po prostu to będzie ta sama platforma i te same mobilne bebechy. Zapewne Nintendo to planowało (może stąd
@Theos:

3DS bez trybu 3D - mówi to Tobie coś? ;)

Tak, fajna konsola bez średnioudanego i często ignorowanej przez twórców funkcji, która ostatecznie niewiele zmienia. Do tego obciążająca sprzęt tak bardzo, że niektóre gry na starym 3DS niemalże umierały sprzęt w trybie 3D. Najbardziej to widać w Hyrule Warriors, które jest przy okazji dowodem na to jak wiele może pokazać N3DS.

Powiesz to samo o Switchu bez jednej z dwóch
Nie musiał, bo robił to za niego sprzęt, który przez to, że był słabszy, to mniej pobierał prądu, więc dłużej działał. Tutaj wydanie gry typowo mobilnej będzie musiało być zrobione po stronie software'owej, a nie hardware'owej.


@ja-jasiek: e, to się naprawdę nie rozbija o tę kwestię. Podział na typowo mobilne i te niemobilne wiązał się z adresowanym sprzętem i jego dużo mniejszymi możliwościami. Na ten moment podział ten się zaciera.

To