Wpis z mikrobloga

Dzień dobry ekipa.
Potrzebuję sugestii na fajny krótki wypad weekendowy w okolice #warszawa, tak do 200-300 km. Może być miasto, miasteczko, hotel, pensjonat itp.
Taki city break - żeby wyskoczyć w sobotę, opierdzielić coś dobrego w knajpie obejrzeć atrakcje jeśli jakieś są, wypić regionalne piwko przekimać i wrócić w niedzielę.
Akceptuję wszelkie kierunki, proszę o pomoc. Koszty wolałbym utrzymać na rozsądnym poziomie ale jak ktoś ma namiar na coś super zajebistego to też rozważę.
#kiciochpyta #citybreak
  • 19
@rafti77 no wiec ciut dalej ale dobry dojazd. Jedź do parku energylandia w zatorze. Nocleg w kato albo krk. 1 dzien sie wyszalejesz na rollercoasterach, w okolicy mozesz zwiedzić oswiecim, kraków albo skoczyć do żywca.
@Ssslave: Dzięki wielkie, zapomniałem że jest coś takiego. Chyba jednak spasuję, bo żona nie ogarnia tych rollercoasterów a zależy mi żeby się też trochę rozerwała bo ma ciężko w robocie ostatnio. Albo inaczej - zostawiam to na ewentualność jak nic lepszego nie przyjdzie mi do głowy.
@rafti77: to mam zupełnie alternatywną propozycję. Jedź na śląsk. Nocleg ogarniasz sobie w Kato, do zwiedzenia masz : Muzeum Śląskie, zabytkowe osiedle Nikiszowiec, Kopalnię Guido w Zabrzu (wycieczka 2.5h - 35pln od osoby, zjazd 320m pod powierzchnię), Kopalnię srebra w tarnowskich górach wraz ze sztolnią czarnego pstrąga, warto skoczyć na Marinę Gliwice i ogarnąć sobie rejs statkiem po zabytkowym i ciekawym historycznie kanale gliwickim (działające śluzy!)
Można zwiedzić też Pszczynę (wieża
@rafti77 guido super. Mozecie sie lekko pobrudzić i jest ciut zimno wiec polecam solidny polar. Ale doświadczenie jest super, zrób sobie bezpłatną rezerwację. Jakbyś szukał pomysłów na spedzenie reszty czasu to wal na pw.
@Ssslave: Wróciłem. Udało się mimo gównianej pogody w sobotę odwiedzić Muzeum Śląskie (bardzo fajne - ciekawa architektura, fajne zbiory), Nikiszowiec (ciekawy klimat, świetna cukiernia), okolice Spodka (superjednostka, NOSPR, i ten fajny budynek z trawą na dachu, Al. Korfantego - też fajnie zrewitalizowana). Pochodziliśmy po Mariackiej ( wszędzie zapiekanki, nawet niezłe).Udało się zwiedzić kopalnie Guido ( trasa Mroki kopalni - polecam) oraz kopalnie srebra w Tarnowskich Górach. O mały włos byśmy jeszcze