Wpis z mikrobloga

Czołem pocztówkomaniacy!

W związku z nieśmiałymi ruchami pro-pocztówowymi na naszym portalu ze śmiesznymi obrazkami wraz z cumplami @TenNorbert oraz @AvantaR postanowiliśmy troszeczkę to sformalizować i powołać do życia elitarne stowarzyszenie o nazwie #wykopocztowka.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że początki będą trudne i może być różnie. Jesteśmy więc otwarci na wszelkie sugestie i chęci rozwoju tej zabawy.

Zasady akcji są niezmiernie proste. Należymy do ludzi, którzy mają we krwi wysyłanie pocztówek i czerpiemy też niemałą radość z otrzymywania ich. Zazwyczaj, podczas wycieczek, zawsze spędzamy trochę czasu na poczcie i wysyłamy do swoich znajomych jakąś pamiątkę. Nasza propozycja to wysłanie o jedną-dwie kartki więcej - by sprawić radość jakiemuś mireczkowi lub węgierce.

Jednak nic za darmo - chodzi tutaj przede wszystkim o zaangażowanie i czas, a nie o pieniądze.
Chcesz otrzymać kartkę? Daj coś z siebie i sam/sama wyślij jakąś kartkę!

Plan na zabawę jest taki -
1. Aby dołączyć do zabawy musisz zdecydować wpłacić swoiste wpisowe w postaci wysłania kartki do kogoś z obecnych już członków. Nie jest istotne czy jesteś piwniczkakiem siedzącym w Radomiu czy globtrotterem wizytującym w Dubaju. Chodzi o wyeliminowanie stricte-pasywnych jednostek, które chciałyby tylko brać nie dając nic w zamian.
2. Zdecydowałeś/aś się? Okej! Pisz do mnie albo dwóch innych ojców-założycieli i deklaruj chęć. W odpowiedzi otrzymasz adres jakiegoś członka grupy.
3. Wysyłasz kartkę i czujesz głeboko zakorzenioną satysfakcję, że komuś się miło na serduszku zrobi. Po weryfikacji ze strony odbiorcy zostajesz nowym członkiem grupy i możesz zaczynać nieco częściej sprawdzać swoją skrzynkę pocztową.

Jak to rozegramy technicznie - póki co z racji tego, że mamy aż trzy osoby w naszej bandzie to pula potencjalnych odbiorców jest niewielka. W momencie gdy byłoby już około 5+ członków sporzadziłbym jakiś dokument w postaci google doca w którym widniałaby tabelka "nick"/"kartki wysłane"/"kartki otrzymane". Tabelka układałby się tak żeby osoba, której "należy" się kartka ze względu na dokonania (stosunek wysłanych do otrzymanych) była na górze. Wtedy, gdy decydujesz się na wyjazd gdzieś, sprawdzasz ten dokument - odnajdujesz "swojego adresata" - zagadujesz na PW (będąc szczerym nie chciałbym żeby dane osobowe miały przepływać przez gatewaya w postaci jednej osoby np. mnie) i dogadujesz się co do adresu wysyłki. Fajnie jakby każdy gdzieś przytagował taką pocztówkę jakimś "#wykopocztowka", lenyfejsem czy innym charakterystycznym mirko-czymś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja ze swojej strony mogę zadeklarować, że na długi weekend jestem w Budapeszcie, za tydzien będę w Mediolanie, a za 3 tygodnie w Chinach. Teraz jeszcze mogę wysłać ze dwie kartki w ciemno "przed weryfikacją jako członka klubu" (jeśli zgłosi się do mnie jakiś chętny z mojej poprzedniej pocztówkowej akcji to w ogóle nie będę miał obawień). @TenNorbert w lipcu będzie w Rumunii, na Malcie, w Bułgarii i Holandii. Pan @AvantaR będzie też we Włoszech (Cortina) i pewnie gdzieś indziej o czym pewnie napisze.

#pozdroze #podrozujzwykopem #pocztowka #pocztowki #upiornyzagranico #norbertwpodrozy #japonianorberta #japoniaavantara #pozdrozeavantara

Zawołam sobie jeszcze kilka osób, tak bez konkretnych powodów :D
@ratujemysaabine @PanKara @agaciksa @jaroslaw-syrek @Diego19 @GracekPL (Ciebie Gracek to akurat celowo, żebyś się czepiał znowu, że Cię wołam XD) @mojemiasto (a bo tutaj na zdjęciu coś od Ciebie widać :3) @baetky @zgubilam_kredki
upiorny - Czołem pocztówkomaniacy!

W związku z nieśmiałymi ruchami pro-pocztówowym...

źródło: comment_tX2QkitpMGbqf9m5HwgcNY2PYUPzwqHa.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@agaciksa: Z Chin Ci nie wyślę. Kupię Ci w Chinach i wyślę z Polski jak już wrócę. Jak będziesz w sierpniu na śląsku to Ci nawet osobiście mogę go przekazać. To samo się tyczy @PanKara XD
  • Odpowiedz
@agaciksa: Podjadę w takim razie pod granicę kiedyś ciemną nocą i niczym rasowy szmugler przez mur z ostrokołem przerzucę paczkę "na drugą stronę". Szczegóły już sobie dogadamy we własnym zakresie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@upiorny: @TenNorbert: rzadko podróżuję, a jeśli już, to głównie po Polsce, ale kartki wysyłać uwielbiam! Jeśli znajdą się jacyś chętni na bardziej swojskie pocztówki, to będę słać jak oszalała (ʘʘ) także Panowie, jesteśmy w kontakcie :)
  • Odpowiedz