Wpis z mikrobloga

#zdrowie #wlosy #kiciochpyta
mam 20 lat i już mam problem z łysieniem, ostatni czas łykałem biotebal i myłem włosy trevitax'em - szampon wzmacniający włosy i zapobiega ich wypadaniu (podobno, za krótko stosowałem by zobaczyć rezultaty)
jednak dzisiaj podczas badania pani lekarz powiedziała mi że stosowanie tych leków i szamponów jest bezsensu, zaleciła mi zadbać o dobre dokrwienie skóry głowy masując ją, głowy nie myć chemicznymi szamponami tylko czymś naturalnym, najlepiej szarym mydłem, zbadać ilość witaminy D w organizmie i zadbać by nie było jej za mało, i poleciła mi produkty pana Zięby, że naturalne i tak dalej...
i teraz pytanie, czy da się z tym walczyć i wygrać, lub przynajmniej opóźnić ten proces, i co wy będąc w podobnej sytuacji robicie/stosujecie ?
lipa trochę ołysieć w wieku 20-25lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 20
@pempuszek: zależy ile chcesz wydać. Można zrobić mezoterapia osoczem bądź koktajlami witamin, jednak koszt to ok700zl za osocze i 200-500 koktajle i zabieg trzeba powtarzać 3-4 razy co 3 tyg. Ponoć pomaga, ale wiesz jak jest. Jak masz to w genach to możesz to ew spowolnić, zatrzymać raczej się nie da. Nie zaszkodzi zrobić badania krwi czy rzeczy nie jest to żelazo bądź brak jakiejs witaminy
@pempuszek: Natury nie oszukasz. Jakby się dało, to nie było by łysych ( ͡° ͜ʖ ͡°) No stress Mirku, obserwuj głowę, jak zaczniesz mieć za duże zakola to po prostu ogól na łyso, szybko się przyzwyczaisz. Komfort nieoceniony, a wygląda się też dobrze.

Jedyna skuteczna opcja, to przeszczep włosów. Nawet taki Wayne Rooney, który kasy ma jak lodu nie był w stanie w inny sposób zahamować łysienia.
@benzdriver: nie no do przesady z tym przeszczepem ( )
@Calverleyy: spore koszta, ale z tymi badaniami to dobry pomysł, ale jeszcze żebym wiedział czego szukać, w takim przypadku myślisz że rodzinna powinna pomóc?
@Perkele93: golisz całą głowę na łyso, czy chodzisz z resztkami włosów jakie pozostały ?
@ruchajcie: szczerze to tata nie ma problemu, ale już jego bracia i ojciec wyłysieli młodo,
@Perkele93: zapewne będę miał podobnie jak Ty bo nie robią mi się zakola, tylko łysieję od góry ale z przodu jak staje przed lustrem to jeszcze wygląda to nie najgorzej, dopiero jak wezmę drugie lusterko w dłoń i spojrzę z góry
@pempuszek: ma początek tarczyca TSH ft3 ft5 antyTPO antyTG ( ma tarczyce chyba możesz dostać skierowanie) witaminy D3, Żelazo, ferrytyne, testosteron, morfologia ogólnie... Wypadanie włosów że być związane ze wszystkim ale na początek ten zestaw powinien być ok. Ew wpisz w Google jakie badania zrobić i z tym do endokrynologa / dermatologa - w zależności czy zrobisz hormony czy nie.
Czy włosy wypadają równomiernie ma całej głowie czy np lysiejesz od
@pempuszek: to też niestety może byc objaw androgenowego wypadania włosów. Nie, nie jestem lekarzem, więc oczywiście poczytaj o tym i skonsultuj się z lekarzem. Kiedyś miałam problem z wypadaniem włosów. U mnie okazało się że miałam zapalenie skóry spowodowane uczuleniem na skladnik w szamponie, ale żeby znaleźć przyczynę szukałam pomocy przez 1,5 roku;p przeczytałam w tym temacie cały internet a u lekarzy byłam.. W sumie to już nawet nie wiem ile