Wpis z mikrobloga

Doszedłem do wniosku że ludzie co żyją na wsi, unikają technologi (jeśli nie jest konieczna), oraz sztucznej chemi spożywczej. Są po prostu szczęśliwsi od ludzi co żyją w mieście i zarabiają 15 (albo żyją jak mieszczuchy i też są bogaci).
W sumie po co człowiekowi ta cała technologia i podążanie za względnymi dobrami materialnymi, skoro nie są tacy szczęśliwi i popadają w znieczulicę (powoli ginie w nich miłość)?

  • 67
@BongoBong: To jest choroba cywilizacyjna, którą zostawiły po sobie 2 wojny i komunizm.
W mieście to powoli zanika, gdyż tam statystycznie panuje większe IQ wśród młodych ludzi, po przez parcie za sukcesami.
Na wsiach też to powoli zanika, zaś jednym z czynników który to wzmaga jest znieczulica, niech ludzie najpierw się za siebie wezmą i najbliższe otoczenie, zamiast chlać i plotkować na czyjeś tematy pod sklepami.
@majsterV2: ciekawa rzecz, nad którą chociażby zastanawiał się autor w genialnej książce "Od zwierząt do bogów". Konkluzja jego była taka, że mimo nieustającego rozwoju przez lata, nie podnosił się poziom szczęścia z życia. Przeciętny człowiek zbieracz kilkadziesiąt tysięcy lat temu pracował średnio 2-3 godzin dziennie, przez co mógł resztę czasu wykorzystywać na życie. Technologia czy nawet udomowienie pszenicy (chociaż Harari opisuje, że to pszenica udomowiła człowieka bo przywiązała go do domu)
@majsterV2: ludzie na wsiach mają takie same smartfony, komputery, telewizory, samochody itd. i korzystają z nich tak samo jak ci w mieście, jedzą w większości dokładnie to samo z tych samych sklepów co ci w mieście a nie żyją w jakichś komunach gdzie wszystko sami produkują i się wymieniają z sąsiadami. Pracują też w większości w mieście a nie w rolnictwie. Byłeś kiedykolwiek na jakiejś wsi? xD
@Sweet_acc_pr0sa: Wieś to też dość spory poligon doświadczaly do testowania nowych technologi (patrz jak drogo jest postawić serwerownię w mieście).
Zaś dobry internet może być już wszędzie od pstryknięcia palcem więc można w piwnicy u Pani Grażyny postawić serwerownię, by jej dom ogrzewało (nie trzeba bulić na drogie klimatyzatory, do chłodzenia serwerów na małej przestrzeni) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rudy2007: Ludzie u nas żyją tak pół
Doszedłem do wniosku że ludzie co żyją na wsi, unikają technologi (jeśli nie jest konieczna), oraz sztucznej chemi spożywczej. Są po prostu szczęśliwsi od ludzi co żyją w mieście i zarabiają 15 (albo żyją jak mieszczuchy i też są bogaci).


Fajnie. Mieszkałem na wsi. Nie chciałbym znowu mieszkać na wsi, bo nie podoba mi się odcięcie od cywilizacji. Jestem szczęśliwy mieszkając w dużym mieście: mam tutaj przyjaciół, fajną pracę, dostęp do kultury