Wpis z mikrobloga

Jakie zachowania kierowców na ulicy Was denerwują? Wymieńcie po jednej.

Jak dla mnie w moim TOP3 jest włączanie kierunkowskazów w trakcie skręcania, tzn. np. na samym zakręcie. Człowiek czeka na skrzyżowaniu równorzędnym, bo myśli, że facet będzie jechał prosto, a tutaj on jednak skręca. Od razu wyraz na k ciśnie się na usta...
#drogi #kierowcy #polskiedrogi #ulice #absurdydrogowe #polscykierowcy #motoryzacja #przepisydrogowe #przepisy
  • 11
@Janusz_Lubikwasa co to zmienia, skoro i tak musisz czekać? Bo chyba nie wyjeżdżasz, zakładając, że kierowca na drodze z pierwszeństwem zrobi to, co sygnalizuje i na przykład nie okaże się cwaniakiem łapiącym w ten sposób frajerów na odszkodowanie? Jak mu udowodnisz, że miał kierunkowskaz? Nawet jak masz kamerę, to pod kątem prostym nie będzie widoczny w kadrze.
@Janusz_Lubikwasa:
- nie zjechanie na pusty lewy/prawy pas jak ktoś chce wjechać na prawy/lewy podczas wyjeżdzania z bocznej drogi.
- utrzymywanie stałej prędkości z samochodami na pasach obok jadąc w tym samym kierunku przez co blokują drogę
- nie zjedzanie do osi/krawędzi jezdni kiedy chce gdzieś skręcić przez co zatrzymuje ruch, gdzie normalnie można by go ominąć
@robertx: @Janusz_Lubikwasa:
Nie rozumiem czemu Was wkurza zapchany środkowy pas.. macie dwa obok, korzystajcie z nich.. środkowy rzeczywiście najcześciej jest najbardziej zapachany, ale jest lewy i prawy i można nim wymijać tych jadących środkowym, więc problemu nie ma.
@r5678: Ostatnio miałem ciekawą sytuację - w poniedziałek rano przez prawie kilometr nie mogłem się przebić z lewego pasa na prawy (praktycznie pusty), bo na środkowym samochód za samochodem i każdy się na zderzaku trzyma...