Wpis z mikrobloga

@Ritycho: Nie wiem w sumie ile to może kosztować.
Kolega tutaj podał coś za +- 700zł, przyznam, że bez dysku to sporo.
Fajnie byłoby się zamknąć 400?, może 500zł za sprzęt, choć i tak to sporawo.
@Kodziak

pierwszego pytania nie rozumiem


@Pan_Slon: masz dostęp do dysku sieciowego jak jesteś poza siecią domową?
w sensie, bierzesz laptopa czy telefon, podpinasz się gdzieś do dowolnej sieci wifi i możesz przeglądać pliki na dysku jak i je przesyłać?

synology daje taką możliwość, aplikacja mobilna jak i dostęp z dowolnego miejsca przez ftp lub przeglądarke daje pełne pole manewru, można też go podpiąć sobie jako dysk sieciowy widoczny w mój komputer
masz dostęp do dysku sieciowego jak jesteś poza siecią domową?

w sensie, bierzesz laptopa czy telefon, podpinasz się gdzieś do dowolnej sieci wifi i możesz przeglądać pliki na dysku jak i je przesyłać?


@Ritycho: to jest wylacznie kwestia softu/konfiguracji, co odpalisz na takiej plycie zalezy tylko od Twojej fantazji, moze to byc xpenology(soft synology) linuxy, bsd a nawet windowsy.
@Kodziak: oznaczenia wyglądają tak

rozpatrujmy tego ds213j

DS - disk station, mały stojący
RS - rack station, do szafy rakowej
RX - system rozrzedzeń

w tym przypadku mamy DS - mały stojący,

dalsza liczba to liczba dyskowa,

2 oznacza możliwość włożenia dwóch dysków,

następnie ds2
13**j - 13 oznacza rok wydania, zazwyczaj jest to grudzień roku podanego, czyli ds213j został wydany w grudniu 2013r

ostatnia litera to nazwa wersji, ds213j -
Warto?


@Kodziak: właśnie szukałem czegoś, żeby przynajmniej miał dwa dyski i 512MB ram, bo poprzednie wersje co oglądałem (ds212j) miały tylko 256MB ram co według mnie jest troche mało, ja obecnie używam 1GB ram z możliwością rozbudowy ale nie widze narazie takie potrzeby
@Ritycho: Myślę czy nie wziąć ds216j, za 700zł w zasadzie mam nówkę sztukę, tutaj za 500 używka. Niby 200zł, ale nowsze wydanie itp.
A ZyXEL NAS326 (coś takiego)?