Wpis z mikrobloga

#rakconent #feminazizm #feminizm #bekazrozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #slub #malzenstwo #bekazpodludzi ##!$%@?

UWAGA: Będzie wam potrzebna Szybka Terapia Onkologiczna

Trafiam przy okazji na jakąś sfeminizowaną stronę o ślubach (nie wiem po co w ogóle feministka o tym pisze, skoro ma takie, a nie inne podejście do samego małżeństwa) - pogrubienia i kwadratowe nawiasy moje:

Zmiana nazwiska, to zmiana dokumentów. Niezłe zamieszanie formalne – wymienić dowód, wymienić prawo jazdy, wymienić paszport, zgłosić w banku i w kiosku ruchu.

Zastanów się, czy to Ci się opłaca? Jeżeli Twój mąż nie nazywa się Jagiełło, Potocki, Kulczyk, Celebryta, Gwiazda lub Noblista, to może lepiej sobie odpuścić? [ #materializm #golddigger ] Po zmianie nazwiska budujesz swoją tożsamość na nowo. Zmienia się twoja wibracja numerologiczna. [ #problemypierwszegoswiata ] Twoje koleżanki ze szkoły nie mogą odnaleźć cię na społecznościówkach (no chyba że nie chcesz, bo w dzieciństwie miałaś pryszcze).

Jeżeli jesteś wrażliwa na punkcie równości płci – tym bardziej się zastanów. Masz szansę swoim działaniem przyczynić się szybszego postępu kulturowego. [ ##!$%@?]

A jeżeli uważasz, że jednym z podstawowych dowodów twojej miłości do twojego męża jest przybranie jego nazwiska – to nie czytaj dalej. Decyzję już podjęłaś. Ja tylko zapytam, czemu on nie okazuje ci takiego dowodu? Ale być może pytanie jest bezcelowe.


Dalej jest jeszcze ciekawiej:

Jeżeli on do swojego doda również twoje – cudownie! To, że ty zostaniesz przy swoim, dodając jego nazwisko, a on nie zrobi nic – to półmanifest. Półśrodek.


No #!$%@? tylko o tym marzę, żeby iść gdzieś z żoną:
- Dzień dobry, jestem Ewelina Celina Spodszczebrzeszyńska-Glut
- A ja Sebastian Glut-Spodszczebrzeszyński.

A dziecko powinniśmy nazwać: Brajan Spodszczebrzeszyńska-Glut-Spodszczebrzeszyński, żeby bylo sprawiedliwie

No #!$%@? pyszna rada!
  • 28
@staryhaliny Aleś znalazł. Ja sie zastanawiam jak to sie dzieje ze ktos natrafia na takie kwiatki internetu. Mam pewną teoria co do tego typu treści. Jestem niemal pewny ze to piszą zwyczajne trolle ktorych smieszy nasz wpolczesny swiat i to ze sa ludzie ktorzy to łykają. Przynajmniej w to chce wierzyc. W przeciwnym razie jestesmy zgubieni.
Po zmianie nazwiska budujesz swoją tożsamość na nowo. Twoje koleżanki ze szkoły nie mogą odnaleźć cię na społecznościówkach


@staryhaliny: pomijajac kwestie kolezanek, to ten argument jest prawdziwy.
Iles tam lat nazywasz sie tak, a nie inaczej i nagle zmiana. Dziwne to nieco :P
Dokumenty trzeba zmieniac i temu sie zaprzeczyc nie da, nieraz maile sluzbowe, informowac klientow/kontrahentow itd, ze sie za maz wyszlo i zmienilo nazwisko. Jak jakas kobita jest lekarzem,
@staryhaliny Jest masa ludzi mających podwójne nazwiska, jeśli sobie tak chcą to czemu mają nie mieć? Przekonuj swoją żonę żeby zmieniła nazwisko, a inne zostaw w spokoju bo to nie twoja sprawa.

Poza tym skąd wiesz że osoba która napisała ten artykuł jest przeciwna ślubom? ("takie a nie inne podejście di samego małżeństwa" - czyli jakie?) Znasz ją osobiście?
@nama: Mi bardziej chodzi o argumentacje tej laski.

@agaja:

Dokumenty trzeba zmieniac i temu sie zaprzeczyc nie da

To jest akurat u nas #!$%@? wymyślone.

Ja rozumiem względu praktyczne, ale w ogóle nie dociera do mnie ta feministyczna argumentacja, #!$%@? o równości itd. Praktyczny wymiar jak najbardziej do mnie przemawia. I zaproponowane przez autorkę rozwiązanie, że żona bierze jako drugie nazwisko męża, a mąż jako drugie nazwisko żony to jakieś
Jak spotykam takie nazwiska, to od razu wiem, że jego właścicielka pewnie nosi zerówki albo w inny sposób jest jebnięta


@staryhaliny: a moze po prostu jest przywiazana do poprzedniego nazwiska?
Tak z ciekawosci - co zlego jest w podwojnym? mozesz mi wytlumaczyc?
Ze obrazasz kobiety je noszace?
Niby oceniasz argumentacje, ale zdanie o takich kobietach rowniez mocno niekulturalnie wyraziles.

I czemu obrazasz kolezanke @MinnieMouse0, podczas, gdy ona zadala Ci proste
Twoje koleżanki ze szkoły nie mogą odnaleźć cię na społecznościówkach (no chyba że nie chcesz, bo w dzieciństwie miałaś pryszcze).


@staryhaliny: #!$%@? się do wyglądu i sugerowanie że jeżeli jakaś dziewczyna miała jakiekolwiek problemy z rówieśnikami to dlatego że była brzydka,feminizm po #!$%@? fest.
A to z numerologią pozostaje skwitować chłodnym uśmieszkiem.
Popraw tagi
@agaja:

I czemu obrazasz kolezanke @MinnieMouse0, podczas, gdy ona zadala Ci proste i grzeczne pytanie?

A to nie wyczułyście heheszków? Dziwne ( ͡º ͜ʖ͡º)

@MinnieMouse0
Uznałem to (poniżej) jednak za zbyt napastliwy komentarz:

Jest masa ludzi mających podwójne nazwiska, jeśli sobie tak chcą to czemu mają nie mieć? Przekonuj swoją żonę żeby zmieniła nazwisko, a inne zostaw w spokoju bo to nie twoja sprawa.

Typowy
A jeżeli uważasz, że jednym z podstawowych dowodów twojej miłości do twojego męża jest przybranie jego nazwiska (...) Ja tylko zapytam, czemu on nie okazuje ci takiego dowodu? Ale być może pytanie jest bezcelowe

no to w sumie jest ciekawe pytanie :d


@agaja: tradycja? tak samo jak zwykło się że to facet się oświadcza tak samo zwykło się że kobieta przyjmuje nazwisko męża.
Ze wszystkich rzeczy nierównych które "zwykło się" typu
@agaja: nie chodzi mi o 1v1 zaręczyny vs zmiana nazwiska. Tylko o kompleks rzeczy które stereotypowo leżą po stronie mężczyzny, a które po stronie kobiety i globalnie oceniam to, że trudniej jest facetowi. Od samego początku znajomości do wspólnego życia po ślubie.

Nie znam nikogo kto traktuje zmianę nazwiska jako dowód miłości, ale jeżeli ktoś taki jest to tym bardziej wtedy kobieta powinna się zgodzić skoro to dla gościa takie istotne.