Wpis z mikrobloga

#rakconent #feminazizm #feminizm #bekazrozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #slub #malzenstwo #bekazpodludzi ##!$%@?

UWAGA: Będzie wam potrzebna Szybka Terapia Onkologiczna

Trafiam przy okazji na jakąś sfeminizowaną stronę o ślubach (nie wiem po co w ogóle feministka o tym pisze, skoro ma takie, a nie inne podejście do samego małżeństwa) - pogrubienia i kwadratowe nawiasy moje:

Zmiana nazwiska, to zmiana dokumentów. Niezłe zamieszanie formalne – wymienić dowód, wymienić prawo jazdy, wymienić paszport, zgłosić w banku i w kiosku ruchu.

Zastanów się, czy to Ci się opłaca? Jeżeli Twój mąż nie nazywa się Jagiełło, Potocki, Kulczyk, Celebryta, Gwiazda lub Noblista, to może lepiej sobie odpuścić? [ #materializm #golddigger ] Po zmianie nazwiska budujesz swoją tożsamość na nowo. Zmienia się twoja wibracja numerologiczna. [ #problemypierwszegoswiata ] Twoje koleżanki ze szkoły nie mogą odnaleźć cię na społecznościówkach (no chyba że nie chcesz, bo w dzieciństwie miałaś pryszcze).

Jeżeli jesteś wrażliwa na punkcie równości płci – tym bardziej się zastanów. Masz szansę swoim działaniem przyczynić się szybszego postępu kulturowego. [ ##!$%@?]

A jeżeli uważasz, że jednym z podstawowych dowodów twojej miłości do twojego męża jest przybranie jego nazwiska – to nie czytaj dalej. Decyzję już podjęłaś. Ja tylko zapytam, czemu on nie okazuje ci takiego dowodu? Ale być może pytanie jest bezcelowe.


Dalej jest jeszcze ciekawiej:

Jeżeli on do swojego doda również twoje – cudownie! To, że ty zostaniesz przy swoim, dodając jego nazwisko, a on nie zrobi nic – to półmanifest. Półśrodek.


No #!$%@? tylko o tym marzę, żeby iść gdzieś z żoną:
- Dzień dobry, jestem Ewelina Celina Spodszczebrzeszyńska-Glut
- A ja Sebastian Glut-Spodszczebrzeszyński.

A dziecko powinniśmy nazwać: Brajan Spodszczebrzeszyńska-Glut-Spodszczebrzeszyński, żeby bylo sprawiedliwie

No #!$%@? pyszna rada!
  • 28
@to_juz_przesada:

Jakbym napisał "ból dupy" zamiast "wścieklizna macicy", to pytanie byłoby bardziej równouprawniające płciowo? :)

Byłoby równie chamskie, ale nieseksistowskie. Więc tak, całkiem poważnie- byłoby lepsze.

Przeginacie już z tą poprawnością. Jak mówię koledze, że "z #!$%@? spadł" albo "z #!$%@? się na łby pozamieniał" albo "że chyba #!$%@? go boli" albo że jest penisem itd itd. to jakoś się nie obraża i nie doszukuje seksizmu.

Nie myślałaś kiedyś, że to
Przeginacie już z tą poprawnością. Jak mówię koledze, że "z #!$%@? spadł" albo "z #!$%@? się na łby pozamieniał" albo "że chyba #!$%@? go boli" albo że jest penisem itd itd. to jakoś się nie obraża i nie doszukuje seksizmu.

Nie myślałaś kiedyś, że to z Tobą jest coś nie tak, że doszukujesz się seksizmu tam, gdzie wcale go nie może nie być?


@staryhaliny: Zauważ, jaka jest tematyka wątku. Jeśli zaczynasz
@staryhaliny wspolczesnie ma to cel chyba li tylko upraszczajacy sprawy związane z potomstwem. Fakt jest natomiast taki, że karyny bez żadnej własnej tożsamości i kariery zawodowej pracujące na kasie w biedrze nie mają problemów ze zmianą nazwiska, ale lekarki, prawniczki, artystki, osoby znane i ogólnie rzecz ujmując kobiety sukcesu - już tak.