Wpis z mikrobloga

Farma 40 tysięcy trolli na polskim Twitterze
Jedna osoba prowadzi kilkanaście kont, które są angażowane w kampanie. Tak wynika z badań naukowców z Oxfordu, którzy przeanalizowali 50 tysięcy polskich twitterowych wiadomości. 1/3 pochodziła z fałszywych profili.

tl;dr

— 33% przeanalizowanych wiadomości na polskim tt jest fałszywych
— 263 prawicowych fejków wyprodukowało 10 tysięcy wiadomości
— 113 fikcyjnych lewicowych kont zamieściło 2 tysiące tweetów
— za część aktywności trolli w polskim internecie odpowiadają rosyjskie służby specjalne

#neuropa #ruskapropaganda
  • 33
  • Odpowiedz
@okmanek: Tego typu dywagacje były pod koniec lat 90 i wtedy uznano te zasade za obowiazujaca w Polsce.
I działa ona do dzisiaj, bo poza kucami w necie prawie nikt nie oburza sie gdy nazwie sie PiS prawicą.
  • Odpowiedz
@Ripper: Skąd wiemy, że możemy ufać temu artykułowi i że to nie fake news? Czy ktoś zbadał sposób przygotowania i przeprowadzenia badania i skąd wiemy, że jemu też można ufać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ripper: Myślałem, że ironia w mojej wypowiedzi jest tak oczywista, że bije po oczach, ale na wszelki wypadek dodałem jeszcze stosownego Lenny'ego - widać, że jednak nawet to nie wystarczyło? :-(
  • Odpowiedz
@okmanek: Trolle pisowskie na Twitterze nadają ciągle na „lewactwo”, mają biało-czerwone flagi wszędzie, udostępniają żołnierzy wyklętych i krytykują przyjmowanie uchodźców oraz parady równości. Jak więc można tego nie zakwalifikować jako prawicę?
  • Odpowiedz
powtarzam pytanie bo ciągle nie umiesz odpowiedzieć. Kto uznał? Gdzie to jest napisane?


@okmanek: Jo a gdzie spotykasz sie z innym podziałem? Bo ja tylko widze go u różnych ekscentryków i kuców. Czyli ten który wskazałem po prostu obowiązuje i jest w powszechnym użyciu.
  • Odpowiedz
@szurszur: no dobra, spotykam się z nim w środowiskach okołokucowoekscentrycznych. a z podziałem opartym o kwestie światopoglądowe spotykam się wśród normików średnio zainteresowanych polityką, którzy z kolei opierają się na tym, co słyszą w mediach.
  • Odpowiedz