Wpis z mikrobloga

Chce wrocic.
Ok miesiac temu zostalem zwolniony z pracy po 5 latach doslownie za nic. Chociaz mialem umowe na stale i bylem w pelni swiadomy tego ze gdybym poszedl do sadu pracy to wygralbym sprawe i zachowal swoja prace. Trudno jednak walczyc o cos i cokolwiek udowadniac skoro ktos mnie nie chce. Nie jestem typem wojownika.
Emocjonalnie bardzo to przezylem, to bylo mega #!$%@? w moje zycie. Nie moge sie z tym pozbierac do dzisiaj.
Nowa prace dostalem trzy dni pozniej. Stawka najnizsza bo na okresie probnym, najgorsza robota , nowi ludzie i nowe wyzwania przede mna.
Wczoraj dzwonil do mnie kierownik , ten ktory mnie #!$%@? i chce abym wrocil...
Jestem wewnetrznie #!$%@?. Chociaz probuje uniesc sie honorem to chce wrocic. Co robic?

#pracbaza
  • 17
@WojA: Jaka branża? Często jest tak, że kierownictwo ma w dupie swoich pracowników do tego stopnia, że nie wie czym się zajmują i jakie mają znaczenie dla firmy. Wywalili Cię i pewnie się okazało, że im za dużo procesów nagle siadło, więc na szybko próbują naprawić sytuację i zamiast zatrudniać nowych fachowców próbują Ciebie ciągnąć z powrotem.

Nie wracaj, bo może się okazać tak, że chcą Cię tylko na przekazanie wiedzy
@WojA Nie wracaj. Jak raz Cię wywalił nie wiadomo za co, to drugi raz też nie będzie miał problemów, żeby to zrobić.
Jeśli chce żebyś wrócił, to znaczy, że jesteś dobry w tym co robisz. A skoro tak, to równie dobrze możesz poszukać pracy jeszcze w innym miejscu, jeśli ta obecna Ci nie pasuje.
@WojA: IMVHO - nie wracaj
za 3-4 miechy kogoś podszkola na twoich plecach i znowu bez dania racji cię wyjebią
a i atmosfera będzie #!$%@? bardzo
spokojnie szukaj innej pracy ale nie wracaj tam skąd cię po chamsku #!$%@?
@WojA: wynegocjuj wyższą stawkę, szukaj ciekawej nowej pracy, potem idź do lekarza ze masz częste bóle głowy, nie sypiasz w nocy ze stresu (zawsze działa) i czy by ci nie mógł dać wolnego na odpoczynek bo dłużej tak nie pociągniesz. Zostaw L4 wraz z wypowiedzeniem a potem idz do nowej pracy. Są jeszcze firmy w Polsce które traktują pracownika jak gówno ale mnóstwo z nich jest na równi pochyłej do upadku
@WojA: Jeżeli tak jak mówisz praca ci się podobała i zwolnienie było z dupy, to wynegocjuj sobie sporo wyższą stawkę, półroczne wypowiedzenie ze strony pracodawcy, zabezpiecz się przed taką sytuacją jaka spotkała cie wcześniej. Teraz ty rozdajesz karty, ale działanie na swoją niekorzyść tylko z chęci zemsty jest głupie.