Wpis z mikrobloga

Mircy pytanko, gówniak znajomych zgłosił się z problemem następującym:

Na swoim P9 Lite, po zakupie skonfigurował jakieś tam konto (Google). Zasyfił czymś telefon więc wpadł na pomysł przywrócenia ustawień fabrycznych. Po tej czynności telefon wymaga zalogowania się na stare konto, a w przypadku braku - jest po prostu cegłą ;/ Oczywiście jak to w takich serialach bywa, nie za bardzo je pamięta..

Próbowałem ponownie przywrócić do ustawień fabrycznych, ale to zdaje się działać jak soft reset, bez zmian.

Istnieje jakakolwiek inna metoda, czy czeka mnie zabawa w odblokowywanie bootloadera i zarzucenie jakiegoś nowego stock-a?

#android #huawei
  • 20
@kurczakos1
"Jeżeli masz taki problem, to nie wysyłaj od razu urządzenia do serwisu :). Prawdopodobnie przyczyną tego jest to, że zmieniłeś w ciągu ostatnich 24 godzin hasło na swoim koncie Google. Ze względów bezpieczeństwa Google nie pozwala, aby do skonfigurowania urządzenia z przywróconymi ustawieniami użyć konta, którego hasło zostało zmienione w ciągu ostatnich 24 godzin. W takim przypadku nic więcej nie zrobimy, musimy poczekać 24 godziny (od zmiany hasła), aby dokończyć konfiguracje
  • 0
@Homa Właśnie nie bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie można zalogować się jakimkolwiek innym kontem. Nie ma szans żeby ktokolwiek tam hasło zmieniał bo on nawet nie zna adresu.. Próbowałem coś z Huawei ID, ale też lipa..
@kurczakos1: ja kiedyś ściągałem blokadę google z brandowanego w orange huawei (orange rise nie pamiętam modelu), musiałem wgrać czystego androida żeby użyć metody bypass xD
@kurczakos1: telefon został zapisany na koncie google. Wgranie nowego softu nie pomoże, bo sprawdzałem u siebie. Dopóki nie usuniesz telefonu że strony google, dopóty nie uruchomisz telefonu. Jeśli byłaby możliwość obejścia bypassa to bez sensu byłaby ta funkcja.