Wpis z mikrobloga

No i drugie anime w tym sezonie, które planuję (o ile okaże się dobre) oglądać. Kakegurui od MAPPA, jak wcześniej się wypowiadałem - o mandze słyszałem głównie same superlatywy (nie czytałem osobiście) i z tego co mi wiadomo mamy do czynienia głównie z postaciami, które mają nierówno pod sufitem, a na dodatek cała szkoła do której chodzą jest oparta na drabince społecznej zależnej od biegłości w grach hazardowych. Może być ciekawie. Podobnie też jak w przypadku LWA trzeba polegać na fansbuach, bo Netflix :|

#kakegurui - o seria może mieć fajny jazzowy soundtrack (ostatnio tego typu OST przeżywają jakiś mały renesans) i można się będzie spodziewać na pewno całego mnóstwa fanserwisu oraz bardzo... hmm, orgazmicznych ekspresji na twarzach bohaterów. Opening jest bardzo dobry, energetyczny i nieźle się prezentuje od strony wizualnej, o ile oczywiście paletę barw oraz tempo ma zupełnie inne to jednak trochę ma coś ze stylu czołówki do Arakawa Under the Bridge od ogólnego konceptu. Plus ludzie z fetyszem nóg chyba zemdleją od ilości bodźców ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lol, na przedstawieniu sponsorów jeden był podany ciemną czcionką na czarnym tle - ktoś tutaj chyba straci pracę xD Nie wiem dlaczego, ale twarze są jakoś wydają mi się takie dziwne (nawet nie potrafię tego dokładnie określić, ale ich kształt oraz wielkość w stosunku do reszty ciała nie do końca mi gra, ale to może tylko takie początkowe uczucie i trzeba będzie się po prostu przyzwyczaić do specyfiki serii). Ale tak ogólnie od strony stylistycznej to seria mogła by pasować nawet bardziej do studia Shaft. Zbliżenia na elementy twarzy wypadają świetnie i ogólnie nieźle całość wygląda (chociaż wolałbym, żeby jednak użyli bardziej stonowanych kolorów, ale to może być zabieg mający stanowić kontrast pomiędzy wizualną stroną a charakterem postaci). Choć mam jeden problem - jest troszkę za dużo ekspozycji przy wyjaśnianiu zasad gry, lepiej by było gdyby robili to "w locie", albo w jakiś ciekawszy graficzny sposób. Zdecydowanie to anime pasowałoby do Shaft, ale i tak nieźle sobie MAPPA radzi z oddaniem tego, że nikt tutaj nie jest do końca normalny + lekkie przełamanie czwartej ściany. Voice Acting póki co jest na wysokim poziomie... also hazdardgasm (chociaż postacie póki co nie tracą ubrań jak podczas foodgasmów w Food Wars). Tła są bardzo przeciętne, wiadomo szkolny setting, ale mimo wszystko nic ciekawego na drugim planie nie ma. Nasza główna męska postać jest tak bardzo meh w tym pierwszym odcinku, ale może się jakoś rozwinie na przestrzeni serii, jeżeli nie to będzie tylko coraz bardziej irytujący. No i jeszcze ending, który jest dość słaby, bo to tylko idąca w stronę kamery MC w rytm niezbyt chwytającej piosenki.

Ogólnie odcinek bardzo przyjemny. Na pewno będę śledził kolejne

#anime #jaqqubizarrecontent
jaqqu7 - No i drugie anime w tym sezonie, które planuję (o ile okaże się dobre) ogląd...
  • 16
@jaqqu7: no, mało komu chce się to czytać, bo:
- mało kogo interesuje twoja opinia
- mało kogo w ogóle interesują te serie
- mało kto chce sobie spoilować
więc czytają to tylko ludzie, którzy akurat to oglądają i interesuje ich opinia randoma z internetów, czyli marna szansa, że ktokolwiek xD
@lolikon: Ja tam czytam pobieżnie jeżeli jeszcze nie widziałem odcinka i normalnie jeśli jestem już po. A przynajmniej tak było do czasu aż @jaqqu7 zaczął pisać reakcje z masą emotikonek. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę, że jest chwilowo powrót do formy, więc pewnie znowu będę czytać.
@k0lekcj0ner: Raczej dlatego, że umarły działy z Naruto i bleach to odeszły niektóre gwiazdy. Większość wyjadaczy pewnie nie ma czasu. Craft raz na ruski rok coś napisze, Milicja też ostatnio dosyć cicho. SM nie ma nic do roboty, bo nikt wybielacza już nie krytykuje. att zapadła się pod ziemię, Morkie coś tam napiszę. Góral olał dawno forum z powodu tego, że dział Gintamy jest pusty, chociaż jest tutaj na wykopie. Revan
@GeneralX: o dziękuje za wytłumaczenie. Bo fajnie się czytało ich. Założyłem tam konto aby sobie popisać/ dyskutować o różnych anime ale jak zobaczyłem regulamin. To nie chciałem obniżać poziomu z moją interpunkcją, ort, i stylistyko