Wpis z mikrobloga

#januszdetailingu
nawiązując do tego wpisu
Chciałbym się z wami podzielić jak wyglądały prace nad tym autem.

Wszystkie zdjęcia dodam w komentarzu

Na początek historia tego #porsche
Auto od 3 lat jeździ w rajdach, więc lakier nie jest-był w najlepszym stanie, tym bardziej, że po oględzinach dostrzegłem kilka konkretnych błędów popełnionych przez lakiernika - lub - poprzedniego właściciela.
W oryginale auto miało chromy w ramkach okien, niestety zostały przemalowane, i lakiernik postanowił pozostawić kilka czarnych odcisków na lakierze. Jedno miejsce przetarte papierem do podkładu. Tych błędów nie jestem w stanie wyciągnąć.

Produkty - większość jest ogólnie dostępna, ja kupuję je z automaniacs.no, łatwo dostępne także w polandzie.

Mycie - czteroetapowe na dwa wiadra (masa chemii na odtłuszczenie, usunięcie metali i asfaltu, aktywna piana, ciśnienie, płukanie, mycie ręczne, płukanie, osuszanie)
Kolejnym etapem była, szczegółowa ocena stanu auta i dobór odpowiednich produktów oraz padów do korekty lakieru. W tym przypadku musiałem dobrać praktycznie do każdego panelu inny pad polerski, ponieważ lakier na każdym z nich reagował inaczej.
Zabezpieczenie plastików, i jazda...
Tak mijał dzień za dniem, i końca nie było widać.
Wiedziałem, że nie usunę nawet 80% zarysowań, bo w większości były przykryte bezbarwnym lakierem.
Po kilku dniach udało mi się wyciągnąć kolor aura oraz jego blask, usunąć około 70% zarysowań i wyrównać kolor wcześniej pomalowanych elementów.
Kolejnym etapem były plastiki, potraktowałem je woskiem w sprayu od AngelWax - nadało to opowiedni kolor oraz lekki mat.
Wnętrze auta, pranie, pranie, odkurzanie, tornado, odkurzanie... następnie czyszczenie siedzeń oraz innych elementów ze skóry. Zabezpieczenie elementów przed wysuszeniem i pękaniem.

tak po 9 dniach walki udało się doprowadzić auto do stanu właściewego, na koniec zabezpieczenie auta woskiem i pchamy do klienta.

uwielbiam takie projekty

#carboners #motoryzacja #meandhim #detailing #pracbaza

zdjęcia w komentach postaram się dodawać chronologicznie
localgoodness - #januszdetailingu
nawiązując do tego wpisu
Chciałbym się z wami pod...

źródło: comment_Bu7CexW3n7PLBBp6cM9Je0Bo7dbSvMAx.jpg

Pobierz
  • 67
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (486)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Bialy_Mis @sliwkawkawie @zolwixx @daray89 @hasek34 @crackhack @waruznrt @messerschmitt @czyrys @merol44 @EndriuGolara @HarDy89 @Greater_Manchester_bus_route_58 @zonkkk @winterfresz @zzbkk @Kapuczin @pawel_a23 @na_rowerze_samochodem_360 @AlfaMenel