Wpis z mikrobloga

#kakegurui - naprawdę mam nadzieję, że z głównym facetem serii będzie się coś działo pod względem charakteru w dalszych odcinkach, bo mocno odstaje od reszty. Ja rozumiem, że ma to być taki wytrych dla widza... no ale bez przesady, on jest przezroczysty. Natomiast Yumeko z jej różnicami pomiędzy "publiczną" twarzą, a tą przy hazardzie bardzo przyjemny kontrast robi. Mamy też więcej budowania drabinki społecznej i efektów spadnięcia z niej na (prawie) dno. I wciąż mi się wydaje, że jednak styl studia Shaft lepiej by pasował do tego anime. Boli nadal ilość zbędnej ekspozycji (ale przynajmniej jakoś wizualnie w tym odcinku ją starają się uatrakcyjnić zamiast katowania nas tylko gadającymi głowami). Hazardograzm widzę, że będzie tutaj z nami już do końca serii - nie żeby mi to jakoś przeszkadzało (w sensie to też część budowania charakteru postaci) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Muzyka natomiast jest baardzo spoko i np. ta bardziej energetyczna, elektroniczna nuta bardzo przyjemnie się wkomponowała. Plus też montaż jest żywszy w tym odcinku - co jest kolejnym pozytywem. Nieźle jest też budowane napięcie. Na szczęście też zasady gry są wyłożone w dość prosty sposób i nie jest to jakieś uber-skomplikowanie-niewiadomo-co-z-tysiącem-zasad-i-drugie-tyle-wyjątków-od-zasad, których wyjaśnienie zajmuje dwa odcinki. Aktorzy głosowi mają duże pole do popisu przy zmieniających się ze sceny na scenę charakterach postaci, do tego mimika jest świetna z tymi wykrzywionymi mordami i niepokojącymi uśmiechami. Podoba mi się też jak MC używa swojej "podwójnej twarzy" do manipulowania innymi. Ok, tak jak czytałem synopsis do mangi - postacie głównego planu są tutaj rzeczywiście zdrowo #!$%@?, podoba mi się to. Natomiast Suzui... można go wyciąć z tych scen, bo serio on jest ciężki do zniesienia (naprawdę liczę, że jest z nim związany jakiś twist, bo inaczej tylko będzie mi psuł seans). Muzyka + zbliżenie na detal w scenach robią wrażenie i sprawiają, że się to naprawdę dobrze ogląda. Monolog głównej bohaterki to już czyste złoto i ogólnie ostatnie sceny <3

Ogólnie o ile podobał mi się odcinek pierwszy, ten był znacznie od tamtego lepszy. Pozostaje mieć nadzieję, że trend się utrzyma do samego końca.

#anime #jaqqubizarrecontent
jaqqu7 - #kakegurui - naprawdę mam nadzieję, że z głównym facetem serii będzie się co...

źródło: comment_OjEcmPi2WUAW9acdmwlYCSDed0dMpJhb.jpg

Pobierz
  • 9
@Luka_Wars: Tamten komentarz był bardziej humorystyczny. Natomiast bóldupienia nie będę tutaj tolerował. Weź parę głębokich wdechów, policz do dziesięciu i w tedy zacznij dyskusję. Nie trzeba od razu obrażać innych.
naprawdę mam nadzieję, że z głównym facetem serii będzie się coś działo pod względem charakteru

@jaqqu7: Nie będzie, Yumeko jest głównym bohaterem, Suzui to tylko jedyna normalna osoba w szkole i pov
@jaqqu7: Straszny z ciebie plebs, zboczeniec i pedofil. Poważny krytyk anime ogląda Boruto i bajki o homoseksualistach (facetach bo yuri jest dla przegrywów) PS lubię penisy więc nie żebym miał coś do homo