Wpis z mikrobloga

Jak to jest że ludzie inteligentni , ciągle mają jakieś wątpliwości, nie wierzą w siebie a osoby głupsze zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadaly i są takie pewne siebie ?
Czy to chodzi o to że osoba inteligentna ma wyższy poziom samoświadomości ?
  • 112
  • Odpowiedz
  • 932
@Linnior88: albo o to że głupki działają na autopilocie i mniej myślą, a więcej czują. To jest ogólnie recepta na szczęśliwe życie, kierować się głównie emocjami. Ci co przekminiają wszystko to zwykle mają doła w #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 57
@eaxata: nie zgodzę się że osoby głupsze kierują się emocjami , zauważyłam że u osób mocno głupich występuje też spłycenie uczuc i empatii
Np zauważyłam że prędzej ci będzie współczuć czegoś osoba inteligentna niż głupia , zauważ że jak komus się dzieje krzywda to głupie osoby się z tego śmieją głównie
Tak jakby nie potrafiły się wczuć w czyjąś rolę
  • Odpowiedz
  • 16
@eaxata: mnie np czyjąś krzywda nigdy nie bawiła jak np w szkole ktoś sobie coś zrobił na WF , śmiechy z takich sytuacji miały głównie osoby, które bym mogła śmiało uznać za mniej lotne od siebie
  • Odpowiedz
  • 280
jak komus się dzieje krzywda to głupie osoby się z tego śmieją głównie


@Linnior88: czyli radość, bo nie myślą że komuś się krzywda dzieje tylko chwytają się pierwszej rzeczy która im się w głowie pojawia i za tym idą. Haha ale się wywalił. Fajna dziewczyna, ruchnąłbym se ją, podbijam. Fajne auto, wydam wszystkie pieniądze jakie mam i sobie je kupię i będzie się fajnie bączki kręciło na parkingu koło maka o
  • Odpowiedz
@Linnior88: czasaem czlowiek by chciał byc takim robakiem co drąży ziemie bez celu. Zazdroszcze czasem takim ludziom. Myslenie to brzemie, czasem nie do udzwigniecia.
pozdrawiam. całusek w pempuszek dla ciebie.
  • Odpowiedz
  • 5
@papanostulos: ja jestem robakiem i draze ziemię bez celu ale przy tym dużo myślę czy cokolwiek wogole ma sens , bo jakby tak to przemyśleć to nic nie ma sensu i lepiej sobie tą drogę chyba skrocic przynajmniej w moim przypadku
  • Odpowiedz
@papanostulos: myślenie jest przereklamowane. Często zasłania czucie lub je wypiera. Jaki % myślenia jest nasz własny, a jaki nabyty ? Na ile kontrolujemy myśli, myślokształty, na ile są one spojone z działaniem - że przychodzi myśl - myślokształt, myśloemocja i coś wskutek niej działamy. Przejścia i relacje pomiędzy myślami, emocjami, odczuciami w ciele są dosyć płynne i połączone, często trudne do zaobserwowania. Co jest pierwsze myśl a potem z niej jakieś
  • Odpowiedz
@plemo: bo ogólnie mózg nie jest skonstruowany, by nadmiarowo myśleć, co jest często przyczyną przykrych emocji, tylko służyć w aktualnych, bieżących sprawach i problemach, np. pomóc wybrać odpowiednie narzędzie do rozłupania orzecha
  • Odpowiedz