Wpis z mikrobloga

Proof of address z aplikacją #monese w Lloyds.

Okej, sprawdziłem możliwość otworzenia konta bankowego w LLoyds za pomocą aplikacji Monese.

Wczoraj utworzyłem online wniosek o BASIC account, wszystko cacy, mam reference number wniosku i trzeba iść do banku załatwić pozostałe formalności.
Przyszedłem z wydrukowanym w kolorze wyciąg z aplikacji Monese (Wcześniej od poniedziałku do piątku porobiłem różne zakupy ich kartą). Zgiąłem karteczkę na pół, żeby widać było, że niby z koperty wyjęta hehe.
Gościu poprosił o dokumenty i jak otworzył ten papierek to na jego twarzy było "Monese? WTF??" kręcił coś nosem "I don't know about it", ale zacząłem mu świrować, że to aplikacja Barclays. Trochę jeszcze pokręcił nosem i powiedział, że jak coś z tymi dokumentami będzie nie tak to będzie na moją odpowiedzialność i ktoś pewnie skontaktuje się ze mną.
Ostatecznie skopiował wszystkie dokumenty, podstemplował i wpisał tam mój reference number, poprosił o numer telefonu i to wszystko.
Mam oczekiwać na kartę, która zostanie wysłana pocztą. Jeżeli z dokumentami będzie wszystko okej to powinienem mieć otwarte konto.

#uk
  • 18
  • Odpowiedz
@Ruchacz_kopulacz: chyba dostaniesz wiadomosc

We're sorry, but your application has been unsuccessful

Thank you for applying for a Lloyds Bank current account and for taking proof of your identity and address into one of our branches.

Unfortunately, after checking your details carefully, your application has not been successful.
  • Odpowiedz
@Ruchacz_kopulacz: przyjdzie aplikacja w ktorej bedzie do wyboru wyslac POA listem, isc do oddzialu albo wyslac zdjecia online, tzw digidocs.
wsrod akceptowanych digidocsow byly bank statement, utility bill i council tax bill, albo list z revenue z rozliczeniem, nie pamietam.

takze to nie koniec drogi niestety
  • Odpowiedz
@azurri: @MarekAntoniusz: wyslalem im swoj bank statement z apki monese, zaakceptowali. Przyslali juz list powitalny, po 2 dniach dostalem maila, ze mam jeszcze raz wrzucic dowod osobisty na digidocs. Znowu po 2 dniach dostalem maila z trescia jak wyzej, ze aktywuja konto
  • Odpowiedz
@Ruchacz_kopulacz: ale juz masz konto,
na ten numer sie dosc dlugo czeka, ja najpierw dostalem karte z natwest, potem list powitalny z nr konta i ksiazeczka, a kod kilka dni pozniej smsem. On jest potrzebny do aktywowania online banking.

jestem na 99% pewien ze wszystko przeszlo
  • Odpowiedz