Wpis z mikrobloga

Czy znajdzie się tu ktoś kto może polecić mi jakieś dobre pióro? Oczywiście chodzi mi o pióro wieczne, bo kulkowych nie lubię. Nie chcę kupić kolejnego, z którego korzystać będę tylko raz na jakiś czas. Mam Zenith Omega (nie krytykujcie mnie za to, kupiłam, bo ładne xD), Pelikan Stola III i Parker Urban Premium, więc te trzy modele odpadają, bo żadne z tych piór nie spełnia moich oczekiwań tak w 100%. Chodzi mi o to, żeby było to pióro z konwerterem, bo nie chcę bawić się w naboje, nadające się do długich notatek, najlepiej z dołączoną lub możliwością dokupienia stalówki w rozmiarze F albo mniejszym, bo mam drobne pismo. Pisać chciałabym nim często i czasem szybko, więc fajnie gdyby tak lekko sunęło po papierze i nie zostawiało zbyt mokrych śladów. Najlepiej gdyby było metalowe, bo ładniej wyglądają a na szczęście ręka nie męczy mi się aż tak szybko. A no i chciałabym zmieścić się w 500 zł, w porywach do 600, bo cebula we mnie motzno xD
#piorawieczne #pioroboners #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 14
@gouomp hmm w 500 to i jakiegoś pelikana z serii M piston fillera kupisz, generalnie wybór spośród marek takich jak Lamy (polecam 2000 choć nie wiem czy się zmiesci w budżecie ), Faber castell, czy kaweco i japońskie marki takie jak pilot, platinium czy sailor.
Parkera nie polecam, chyba że zainteresuje są się piórami vintage.
@gouomp choć w takiej kwocie raczej szukalbym złotej stalówki, popatrz takie modele jak pilot custom 74 (czy inne z serii custom), pilot capless, platinium 3776
@kAdi: pelikana właśnie nie chcę, bo miałam okazję pisać kilkoma i wszystkie jakoś tak dziwnie mi szły. Ten lamy 2000 też odpada, bo sprawdziłam przed chwilą i nie podoba mi się tak z wyglądu a to też jest dla mnie ważne. Poszukam sobie jakichś informacji o tych markach, które mi wypisałeś, chociaż szczerze mówiąc najbardziej liczyłam na jakieś konkretne modele watermana albo parkera, bo mi właśnie ten mój parker jak najbardziej
@gouomp: Waterman i Parker mają fatalny stosunek ceny do jakości.
Obczaj Lamy Safari/ALStar - można wymieniać łatwo stalówki. Chociaż pewnie nie będzie Ci się podobać z wyglądu :V
@CzerwonyPuchacz pilotem kazali pisać mi rodzice jeszcze chyba w 2 albo 3 klasie podbazy, bo miałam strasznie brzydkie pismo i o dziwo pisanie piórem pomogło. Do pilota 78g zawsze będę miała sentyment i fakt jest nie do zajechania, ale szukam czegoś ładniejszego xD