Wpis z mikrobloga

Domyślam się, że diagnozę ciężko będzie jednoznacznie postawić, ale czy stuki (czasem jeden, czasem dwa, zależy od siły) przy naciskaniu pedałów (głównie lewy) mogą świadczyć o tym, że trzeba dokręcić korbę lub miski suportu? Praktycznie jest to sam dźwięk, nie czuję pod stopą żadnego "przeskakiwania". Przypadłość zaczęła się z dnia na dzień i trochę mnie martwi. Dotychczas cały napęd chodził mi bezgłośnie.
#rower #serwisrowerowy
  • 11
@kokosanki: racja nie pomyślałem o pedałach. Założę platformy i zobaczę czy problem wciąż występuje. Szprychy odpadają, dźwięk wyraźnie dotyczy zespołu pedał-korba-suport. Występuje zawsze w tym samym położeniu korby.
pewnie wystarczy łożyska odświeżyć, pół godziny roboty.


@kokosanki: będę wdzięczny za podrzucenie jakiegoś artykułu/tutoriala:) mam spdki z deca (zostały mi ze starego roweru, który miałem od nich), ale podejrzewam że łożyskowanie itp. większość ma podobne.
@kokosanki: pedał jednak. Myliłem się twierdząc, że stuki pojawiają się w jednym położeniu korby. Pojawiają się pod naciskiem. Teraz tylko rozkręcić tego dziada (albo wymienić, bo te pedały które mam to w sumie gówno).