Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, tylko w drugą stronę, polecam przeanalizowanie poniższych obrazków.

Różnica? Brutalna, łopatologiczna, propagandowa manipulacja kontra przekaz może i stronniczy, ale zachowujący standardy dziennikarskie - relacjonowanie i mówienie o faktach, a nie konfabulacje i nagłówki od razu mówiące ludziom, co mają myśleć.

TVP ma na pasku OPOZYCJA PRÓBUJE ZORGANIZOWAĆ PUCZ PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY, więc TVN24, gdyby było tym samym, powinno mieć MILIONY LUDZI PROTESTUJE PRZECIWKO SKANDALICZNEMU ZAMACHOWI STANU. A co było w TVN?

DEMONSTRACJA PRZED SEJMEM PRZECIWKO ZMIANOM W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

Patrzcie, prawackie lemingi, to odróżnia dziennikarstwo od podłej, gebelsowskiej propagandy. Relacjonowanie faktów, bo faktem jest, że była demonstracja i faktem są zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Żadnych oceniających treści, nie ma krzyku i zamachu stanu, zagrożeniu demokracji, wojny domowej. Tymczasem TVP od razu kładzie do łba interpretację - to nie protesty, to nie demonstracje, to pucz. Pomijam, że podkreślają "legalnie wybraną władzę", ale że zmiany nielegalne to już nie. Ważna jest narracja. Żeby nikt sobie nie pomyślał czegoś nieprawomyślnego.

Tak, oczywiście że TVN jest stronniczy. Ale jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą, to nie ma dla Was ratunku.

#bekazprawakow #dobrazmiana #tysiacurojenniezaleznychmediow #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka
jamtojest - Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, ...

źródło: comment_9qJ7Of0w9hkqzfDf9IIPGL2zj1ywNPx7.jpg

Pobierz
  • 216
  • Odpowiedz
("wszędzie tak samo kłamią"


@terion: Skąd ten cytat?
Prowadzisz przydługawy wywód do tekstu którego nie napisałem.
O czym ty piszesz ??? Chciałeś zabłysnąć przygotowaną wcześniej wstawką czy zabrakło ci argumentu?
Twierdzę że TVN to gówno i uważam że całe lata wyrabiało tą markę.
Piszę że zawsze ilekroć trafiam na jakikolwiek niereklamowy fragment (co trudne) to zawsze trafiam na manipulację i kłamstwo.
Uprawia propagandę na poziomie downa przeznaczoną dla ograniczonego umysłowo odbiorcy.
  • Odpowiedz
@jamtojest: bo TVN nigdy nie manipuluje?
Wystarczy zobaczyc na fotkę która na insta wrzucili... fotka z wizyty Trumpa z podpisem ze to osoby protestujące przeciw PiS-owi...
rozpędź sie i biegnij, przeszkoda sama sie znajdzie:)
  • Odpowiedz
@ultra: mówiłeś napluć w twarz. Nie było mowy o wysadzaniu sie. Zreszta nie istotne nie grajmy tematem imigrantów. Ja ich nie chce. Wiec nawet sie zgadzam z tym by ich nie przyjmować. Ale propaganda dalej jest w TVP
  • Odpowiedz
narzędziem manipulującym opinie publiczna do celów politycznych

@Delgado:
To nie jesteś zbyt spostrzegawczy bo nigdy nie pełniła innej roli.Jak myślisz dlaczego ?
Odkąd pamiętam zawsze tak było.
Dawniej nadawali o świetlanej przyszłości komunizmu i sukcesach kraju rad o bezrobociu i biedzie w zachodnich Niemczech i inne bzdury.
Minęło parę lat i leciały brednie o bohaterstwie Bolka o obradach okrągłego stołu i wykuwaniu demokracji.
Teraz jest co prawda rozdwojenie przekazu i dwugłos
  • Odpowiedz
@ultra: nie wiem, możesz mi powiedzieć ile dostajesz. Mam swoje zdanie oraz wiem na pewno ze TVP jest bliżej propagandy dzisiaj niż kiedykolwiek. Mało tego czasami przekracza to co było za PRL. Wtedy to była gloryfikacja prostych wydarzeń, teraz sie wciska ludziom kłamstwa i manipuluje ich emocjami. Polecam zmontowane przemówienie JP2 przez Kurskiego.
  • Odpowiedz
@Delgado: Nie oglądam TVP na tyle by mieć jakąś opinię ale nie jestem w stanie oglądać TVN co mówię na podstawie krótkich fragmentów na jakie trafiam mijając włączony telewizor pomiędzy blokami reklamowymi.
Jeśli to nie jest propaganda Goebbelsowska to albo nadają nam różne treści albo mamy różne poziomy tolerancji na prymitywną indoktrynację.
  • Odpowiedz
@ultra: No żaden argument. Bo indoktrynacja jest w wykonaniu Pisu oraz TVP.

Podaj jakis naprawdę sensowny przykład indoktrynacji w TVN. Ale odrazu odrzuć marne reportaże kiepskich dziennikarzy, którzy mówią o spawach o których nje maja pojęcia.
  • Odpowiedz