Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, tylko w drugą stronę, polecam przeanalizowanie poniższych obrazków.

Różnica? Brutalna, łopatologiczna, propagandowa manipulacja kontra przekaz może i stronniczy, ale zachowujący standardy dziennikarskie - relacjonowanie i mówienie o faktach, a nie konfabulacje i nagłówki od razu mówiące ludziom, co mają myśleć.

TVP ma na pasku OPOZYCJA PRÓBUJE ZORGANIZOWAĆ PUCZ PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY, więc TVN24, gdyby było tym samym, powinno mieć MILIONY LUDZI PROTESTUJE PRZECIWKO SKANDALICZNEMU ZAMACHOWI STANU. A co było w TVN?

DEMONSTRACJA PRZED SEJMEM PRZECIWKO ZMIANOM W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

Patrzcie, prawackie lemingi, to odróżnia dziennikarstwo od podłej, gebelsowskiej propagandy. Relacjonowanie faktów, bo faktem jest, że była demonstracja i faktem są zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Żadnych oceniających treści, nie ma krzyku i zamachu stanu, zagrożeniu demokracji, wojny domowej. Tymczasem TVP od razu kładzie do łba interpretację - to nie protesty, to nie demonstracje, to pucz. Pomijam, że podkreślają "legalnie wybraną władzę", ale że zmiany nielegalne to już nie. Ważna jest narracja. Żeby nikt sobie nie pomyślał czegoś nieprawomyślnego.

Tak, oczywiście że TVN jest stronniczy. Ale jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą, to nie ma dla Was ratunku.

#bekazprawakow #dobrazmiana #tysiacurojenniezaleznychmediow #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka
jamtojest - Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, ...

źródło: comment_9qJ7Of0w9hkqzfDf9IIPGL2zj1ywNPx7.jpg

Pobierz
  • 216
Ooo, a tu już mega okazja. Zamieszki na Marszu Niepodległości! Na pewno stronniczy TVN napisze coś o prawackich bojówkach, skandalicznym zachowaniu, obnażeniu prawdziwej twarzy pseudo patriotów, o faszyzmie... oh wait, nie. Pisze nadal o faktach i nawet przytomnie odróżnia chuliganów robiących burdy od uczestników marszu. Taką okazję zmarnowali...
jamtojest - Ooo, a tu już mega okazja. Zamieszki na Marszu Niepodległości! Na pewno s...

źródło: comment_aWgMCEdfCdyqHDJtOLhP9Pz3JEaHLapE.jpg

Pobierz
@graf_zero: No nie inaczej.

Ale przeraża mnie, że jest nadal dużo ludzi, którzy PiS niby nie popierają, ale dali sobie wmówić, że przecież nic strasznego się nie dzieje, poprzednie rządy robiły to samo. TVP była tak samo upolityczniona, sądy tak samo zależne, Trybunał wcale nie miał znaczenia, benzyna była droższa, tak że wszystko jest po staremu. Jak można tego nie widzieć?
@jamtojest: Przecież tekst o puczu nie został wyssany z palca, posłużył się nim sam Fred Flinston. Btw, sama ustawa o sądownictwie nie ma w sobie nic nielegalnego.

Poza tym, manipulujesz. Na podstawie losowych pasków informacyjnych chcesz mi wmówić, że TVN reprezentowało kiedykolwiek coś więcej poza dziennikarskim szambem? No, niedoczekanie bo wystarczy poza wgapianiem się w nagłówki włączyć głos i posłuchać TVNowskich hehe ekspertów, żeby zrozumieć jaki syf próbujesz bronić. Od razu
@jamtojest: TVN jest stacją prywatną, powiedzmy sobie szczerze jest stacją liberalną, lewicową. Zaprasza głównie ekspertów i dziennikarzy z tych środowisk. Czasami również manipuluje w Faktach TVN, o czym jest mnóstwo filmików i dowodów. Ale jednak - manipulacji TVP nie przebija :) Tutaj się zgadzam, że bardziej się opamiętują w swoich działaniach, aczkolwiek ani TVP ani TVN do rzetelnych nie należy. Nie oglądam jednego i drugiego.
Przecież tekst o puczu nie został wyssany z palca, posłużył się nim sam Fred Flinston.


@YgoR: Mógł się nim posłużyć ktokolwiek. Ale ludzi, którzy protestują nie obchodzą żadne pucze. Nie wiem, może jakieś skrajne oszołomskie jednostki o tym marzą, ale większości ludzi, w tym mnie, nie chodzi o odbieranie władzy, tylko o to, żeby ta władza nie niszczyła mojego kraju. Gadanie o puczu jest bezczelnym kłamstwem.

Na podstawie losowych pasków informacyjnych
@jamtojest: Ale przecież TVP mówi prawdę tymi nagłówkami. Nie słuchałeś tego co mówili na manifestacji? O tym, że ten rząd trzeba obalić jak najszybciej, że nie można wykluczyć rozwiązania siłowego...
Oglądałem TVN24 - takiego peanu na temat polskiego sądownictwa jak wczoraj to jeszcze nie słyszałem. Dla nich wszystko jest super, sądy są super, wszystko działa idealnie i bez zarzutu. Sądy są niezależne, niezawisłe i bezstronne - powtarzano jak mantrę, chyba licząc
haha pucz w wykonaniu "opozycji" .... swetru i scretino nie sa zbyt glupi aby pozwolic im samodzielnie kroic pomidory a co dopiero rzadzic xd
@jamtojest: Jak już to pisałem. Podstawą gebellsowskiej propagandy jest tworzenie i przypominanie na każdym kroku o istnieniu wroga. Wroga który chce obalić rząd, zniszczyć prawdziwych polaków i najgorsze. I tego wroga trzeba wskazywać palcem, aby motłoch wiedział z kim walczyć i kogo potępiać. Wbijać łopata do głowy "co trzeba robić". Tak, to propaganda w najczystszym gebellsowskim stylu, bo to Gebells na każdym kroku przemycał i podkreślał zagrożenie jakie stanowią żydzi. To
@sildenafil: Gówno prawda. TVN zapraszał sędziów, którzy sami mówili, że sądy potrzebują zmiany, chodzi np. O długość trwania postępowań.

TVN przy TVP jest stacją wręcz bezstronną. Mówię serio, przykładów jest masa. Oprócz tych podanych wyżej wystarczy np obejrzeć programy publicystyczne. W TVP są TYLKO publicyści prawicowi, którzy sobie nawzajem robią dobrze. Coś jak Salonik Polityczny Ziemkiewicza w Republice, gdzie najbardziej lewicowym dziennikarzem jest.. Andrzej Stankiewicz. TVN24 zawsze zaprasza choćby do Loży