Wpis z mikrobloga

@biando: Co? I tak dostanie krew. Nie ma ŻADNYCH szans by jej nie dostał. Oddawanie krwi dla kogoś nie ma sensu. Po prostu się oddaje lub nie. I tyle. WIęc po co ludzi stresować czy coś że sprawa pilna? Dobrze by było by krew ludzie oddawali, ale jutro czy za tydzień, bez znaczenia. WAżne by oddać i tyle.
Chyba że nielegalna operacja w piwnicy a nie w szpitalu - wtedy co
@Loloman: Na chwilę obecną wstrzymana jest operacja z braku krwi. Więc jednak dobrze byłoby jakby dawca się znalazł :)
@Aditor: Dzięki, oddaj przy okazji - zawsze się znajdzie ktoś, kto skorzysta. Ja niestety nie mogę być dawcą.
@Aditor: Co? Jaka najrzadsza?
Najrzadsze to AB RH-, B RH-, A Rh- - dopiero po tych masz 0 Rh-. Czyli jest 5 krwią, z 8. Czyli nie tak źle. Ogolnie ma ją z 6-7% ludzi. Jest za to najlepszą krwią jako dawca, najgorszą jako biorca, bo 0 RH- przyjmie tylko 0 Rh-. Kiedy pozostałe mogą swoją + na pewno 0 Rh-, a często i inne.

Tak czy siak jest jej mało
@biando: Mam tę grupę krwii i jestem krwiodawca, ale niestety mialem 4 miesiace temu operacje i mam bana jeszcze 2 miesiace...swoja droga jak wyglada oddanie dla tej konkretnej osoby? Czytalem, ze nie ma takiej opcji, ze komus konkretnemu oddajemy, poza tym oprócz grupy krwi liczy się jeszcze kilka rzeczy jak dobrze pamiętam
@programistalvlhard: Ja niestety podobnie - też nie mogę oddawać krwi (chociaż mam inną grupę)
@macaco: Mam nadzieję, że powrót do zdrowia przebiega zgodnie z planem. Nie wiem dokładnie jak wygląda sprawa z oddawaniem krwi dla konkretnej osoby. Teraz wiem tyle, że że z racji braku krwi (tej grupy po prostu nie ma w banku) wstrzymana jest operacja, która jest bardzo potrzebna. Więc kombinuję jak mogę