Wpis z mikrobloga

@venomik: @Rave77: @tapek: @darthbob: @Nartenlener: @Decretis: @goferek:
Właśnie rozmawiałem z facetem, który się tym opiekował. "To był taki zapomniany PC, który stał pod biurkiem. Baza postawiona tak dawno, że nie wiadomo kiedy i przez kogo. Miała być przenoszona na normalny serwer w pierwszym kwartale, ale zabrakło środków i wolnego czasu. Pan nie ma pojęcia co Pan uczynił. Ja jutro składam wypowiedzenie. A sprawa pewnie skończy
@ShortyLookMean: była już chyba taka sprawa na reddicie, gdzie gość dostał w pierwszym dniu manuala jak postawić sobie lokalną kopię bazy. Sęk w tym, że w manualu były podane (działające xD) pasy do konta admina z uprawnieniami do zapisu i gość zamiast podmienić je na swoje to użył tych podanych xD baze #!$%@?ło, typa z firmy też #!$%@?, backupy oczywiście nieistniejące. Nic mu chyba nie zrobili.

Mam nadzieję mireczku, że na
To był taki zapomniany PC, który stał pod biurkiem. Baza postawiona tak dawno, że nie wiadomo kiedy i przez kogo. Miała być przenoszona na normalny serwer w pierwszym kwartale, ale zabrakło środków i wolnego czasu. Pan nie ma pojęcia co Pan uczynił. Ja jutro składam wypowiedzenie. A sprawa pewnie skończy się w sądzie, ale na to ani ja, ani Pan nie ma wpływu


@ShortyLookMean: ta ( ͡° ͜ʖ ͡
@ShortyLookMean: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : ShortyLookMean. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie
@SuperMaslo: Niestety dane nie były nijak migrowane. Powstał jakiś tam system, który potem był rozszerzany o następne dane. I ponieważ działał to nikt go nie ruszał. Dane regularnie się uzupełniały, ktoś je od czasu do czasu przejrzał i zrobił z nich raport. Sięgnięcie po raporty to jedno z rozwiązań, które proponowałem. Ale usłyszałem, że odpowiedź dostanę jak przedyskutują sprawę w większym gronie.
@ShortyLookMean: uu, ostro profesjonalnie :) nie przejmuj się, coś mi się wydaje, że to będzie nie tylko Twój problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przy okazji przypomniała mi się anegdotka opowiadana przez kolegę z IT w mojej firmie, w której to co noc zapuszczano duże przetwarzenie żeby do rana było gotowe, niestety ciągle coś o podobnej godzinie wywalało. W końcu okazało się, że to sprzątaczka wieczorem odłączała komputer,
przy okazji przypomniała mi się anegdotka opowiadana przez kolegę z IT w mojej firmie, w której to co noc zapuszczano duże przetwarzenie żeby do rana było gotowe, niestety ciągle coś o podobnej godzinie wywalało. W końcu okazało się, że to sprzątaczka wieczorem odłączała komputer, bo podłączała odkurzacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mrs_Agnes: Fajna legenda. Chyba w każdej firmie IT jest obecna ta sprzątaczka :)
@ShortyLookMean trzymam kciuki, ja właśnie zmieniłem pracę po tym jak w poprzedniej przez 3 lata na produkcji nikt nie pomyślał o backupach, a co dopiero testach DR, stwierdziłem, ze 3 lata to kuszenie losu, a sam tych backupow nie zrobię bez dostępu.

wolaj co wyjdzie, jak masz jakiekolwiek notatki, maile w ktorych chciałeś robić backup, prosiles o cos takiego to zrób taką listę