Wpis z mikrobloga

Nie jestem osobą, która popierałaby decyzję o wybuchu powstania warszawskiego. Uważam, że była ona zła, o jej skutkach wojskowych, politycznych, gospodarczych nie ma chyba już sensu mówić, nie został spełniony ŻADEN cel wyznaczony przez KG AK. Życie straciło około 200 tysięcy ludzi, ze stolicy zostało niewiele.

Nie wiemy i być może nigdy się nie dowiemy, co naprawdę działo się w KG Armii Krajowej. Sowieckie archiwa pozostają zamknięte, może Rosjanie nigdy ich dla nas nie otworzą. Wiele wskazuje na to, że takie jednostki jak S. Tatar, L. Okulicki mogły działać na zlecenie Moskwy., co wcale nie byłoby wielkim zaskoczeniem, zastępca Roosvelta był agentem ZSRR, więc dlaczego nie miał nim być wysoko postawiony członek polskiej konspiracji?

Póki co nie ma ŻADNEGO argumentu, który uzasadniałby słuszność wybuchu powstania. Jeśli ktoś taki może podać to bardzo chętnie podyskutuję, nie skreślam odmiennej opinii, może sam się czegoś dowiem, dokształcę. Wg mnie dowództwo AK skompromitowało się tą decyzją, nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak można było coś takiego zrobić. No chyba, że argument romantyczny, ot pokażemy Niemcom, teraz zobaczycie za pięć lat okupacji. No, ale jeśli tak będzie dalej postępować Polak to daleko nie zajedziemy. Mam nadzieję, że my, rządzący WRESZCIE nauczymy się wyciągać wnioski z takich wydarzeń.

Chwała bohaterom, żołnierzom, partyzantom, kobietom, mężczyznom, cywilom, którzy mieli odwagę stanąć do walki z nazistami.

#polityka #powstaniewarszawskie #neuropa #4konserwy
  • 6
  • Odpowiedz
Póki co nie ma ŻADNEGO argumentu, który uzasadniałby słuszność wybuchu powstania. Jeśli ktoś taki może podać to bardzo chętnie podyskutuję, nie skreślam odmiennej opinii, może sam się czegoś dowiem, dokształcę.


@OstatnioNarzekajacy: Wypisz tutaj bibliografie dot. Powstania którą przeczytałeś przez ostatnie lata.
  • Odpowiedz
@royaltrux: Przepraszam, ale wypisanie tego wszystkiego byłoby dość trudne. Wypisze nazwiska autorów jeśli to nie problem. Zbigniew S. Siemaszko, T. Strzembosz, Cz. Łuczak, J. Ciechanowski, biografie, wspomnienia Sosnkowskiego, Andersa, opracowania na temat AK w Wielkopolsce i Kresach, teczki z IPN Poznań/Warszawa.
  • Odpowiedz
@OstatnioNarzekajacy: Chyba trollujesz jeżeli naprawdę to czytałeś i nadal nie potrafisz sobie odpowiedzieć na proste pytanie o zasadność. Polecam wszystkie książki dotyczące aspektów społecznych a nie militarnych, to rozjaśni sporo.
  • Odpowiedz
Mówimy o decyzji dowództwa armii, podjęciu walki z przeciwnikiem, którego nie można pokonać. Nie ma tu żadnego sensu, nie udało się uzyskać żadnego z pożądanych celów, powstanie zakończyło się katastrofą. Gdzie jest zasadność?

Chcę podkreślić, że oceniam jedynie decyzję i KG AK, a żołnierze, cywile itd. są bohaterami, przeciętny Warszawiak nie miał szczegółowej wiedzy na temat sytuacji na froncie, tego co działo się na wschodzie, Kresach. KG AK miała.
  • Odpowiedz
@OstatnioNarzekajacy: dzieki mitowi powstania tysiae malolatow glosowalo na kaczorka i odsunelo zlodzieja rudego zdrajce od wladzy i uniemozliwilo mu dalsze podporzadkowanie ojczyzny niemcom. Ich ofiara nie poszla na marne..
  • Odpowiedz
Póki co nie ma ŻADNEGO argumentu, który uzasadniałby słuszność wybuchu powstania


@OstatnioNarzekajacy: jednym z argumentów jest to, że do tamtej pory nie spotkano się z takim barbarzyńskim podejściem do cywili. W tamtym momencie nikt nie mógł przypuszczać, że niemcy tak się zachowają wobec ludności cywilnej. To co do startu, bo po paru dniach po pierwszych oznakach, że niemcy to totalne zwierzęta trzeba było się poddać.
  • Odpowiedz