Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
No witam. Idę do 2 klasy liceum we wrześniu (jestem już pełnoletni), chcę od nowego roku uczyć się w domu (homeschooling, edukacja domowa - jak zwał tak zwał). Doczytałem już, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby włączyć tego typu sposób nauczania w trakcie trwania danego cyklu nauki i każda szkoła ma obowiązek zapewnić uczniowi warunki ku temu. Pytanie jak to wygląda od strony prawnej, jakie są procedury i czy ktoś z Mirków może przerabiał ten temat? Z tego co wiem, w każdej chwili można też wrócić normalnie do uczenia się w szkole. Ja stwierdziłem, że te przedmioty, które będę miał w ostatnich dwóch latach oraz te, z których będę pisał maturę przerobię sobie bez żadnego problemu sam i to o wiele szybciej bez siedzenia w tym #!$%@? jakim jest szkoła, gdzie mnóstwo czasu traci się na bzdury. Realizuję też poboczne projekty zawodowe już w tej chwili i homeschooling byłby dla mnie znacznie wygodniejszy. Ktoś coś wie w tym temacie i chciałby pomóc bądź po prostu wyrazić swoje zdanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#edukacja #szkola #homeschooling #nauka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 18
OP: @Fenrirr dobra, wróć, jednak nie interesuje mnie opinia ludzi. Co przypadek to pewnie będzie inaczej. Spróbować można, gdyby po 2-3 miesiącach się okazało, że jednak nie daję rady, to można wrócić i nadrobić. A dopóki nie spróbuję, to się nie dowiem. Słyszałem wiele pochlebnych opinii od ludzi bardzo świadomych, ale pod warunkiem, że ma się samodyscyplinę. Ja w tej chwili już w miesiącu potrafię spędzić dwa tygodnie poza Polską na
Nie rób tego: Ja miałam homeschooling. Nie polecam. Po latach uważam ze to był wielki błąd i tego żałuje. Szkoła to nie tylko nauka matmy czy polskiego ale tez nauka życia w społeczeństwie. Jeśli będziesz miał nauczanie domowe to zobaczysz jak zdziciejesz :/ nie będziesz miał kontaktu z rówieśnikami. A później trudno będzie wrócić do normalnego trybu. Przejście na coś takiego pozbawi Ciebie wspomnień typowo szkolnych, jakiś śmiesznych momentów w czasie
@AnonimoweMirkoWyznania: w przypadku dzieci potrzebna jest opinia z poradni psychologiczno pedagogicznej (od września tylko państwowej) i niezaleznie od jej brzmienia (co tylko pokazuje jak słabe są te zasady xd) podanie do dyrektora. Później ustala się terminy egzaminów i musisz zdać każdy przedmiot, żeby być dopuszczonym do matury. Nie wiem jak to jest z osobą pełnoletnią - zapytaj na grupie 'edukacja domowa' na Facebooku.