Wpis z mikrobloga

@Oskarek89: Chodzi mi o to by garaz postawic oddzielnie, jako osobny budynek. To w sumie jest jeszcze bardziej spoko, bo jak bys chcial maly warsztacik zrobic to zona nie bedzie truc ze halasujesz. No i druga sprawa - garaz moze stac blizej bramy, a dom dalej.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: 230 tysięcy PLNów - 140 m2 całość w podłogowym ogrzewaniu bez jednego grzejnika, piwnica cała w glazurze i terakocie, tynki i posadzki robione agregatem. Budowali lokalni fachowcy ale to 100 km od najbliższego dużego miasta więc i ceny sporo niższe
  • Odpowiedz
@Oskarek89 jak jesteś z poludniowej Polski okolice śląska to odezwij sie na pw. Znam pewną firme ktora dobrze robi i nie drogo. Górale (nie wiem czemu ale ludzie zawsze chcą zeby im górale dom stawiali xD)
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Weź pod uwagę funkcjonalność domu bo wiele osób o tym niestety zapomina. Posiadając dom musisz mieć gdzie schować kosiarkę, rowery czy inny sprzęt. Jakieś miejsce na kocioł chyba, że ogrzewanie będziesz miał z sieci.
  • Odpowiedz
1) nie buduj parterówki

W piętrowym całe życie toczy się na dole, a góra to mały #azylboners


@ungaged: są fani parterówek ale są też fani piętrowych (tudzież z poddaszem użytkowym). W parterówce też można mieć dwie oddzielne strefy, aczkolwiek zgadzam się, że to nie to samo co w przypadku dwóch poziomów.
Natomiast plusem przemawiającym za parterówką jest np. brak schodów. Wybór to kwestia gustu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Oskarek89 ja właśnie kończę piętro, około 400k pod Nowym Sączem, współczuję teraz budowy :) nie bardzo jest teraz kim robić, jak umiesz coś zrobić sam to zaoszczędzisz duuuużo nerwów przede wszystkim. Ja sam robiłem izolacje poziome, montaż drzwi, podłóg, meble, o włącznikach i gniazdkach nawet nie piszę. Ktoś pisał o listwach przypodłogowych - jeżeli plastikowe to firma salag, ale to nie w marketach. Koszt listwy 9zł. Ja budowałem w strasznych #!$%@?, sama
  • Odpowiedz
@loczyn
@Oskarek89 Osobny budynek moim zdaniem się nie opłaca ze względu na podatek od nieruchomości. Normalnie za metr domu płacisz w # poznań chyba z 0,70pln, a za gospodarczy (np. garaż wolnostojący) grubo ponad 20pln. Rok w rok.
  • Odpowiedz
@maciejc: Niby tak, ale chyba koszt budowy po za fundamentem samego domu bedzie na tyle nizszy ze ta roznica w kosztach rocznych nie bedzie bolec?
Ogolnie jakos dziwnie bym sie czul z autem w domu, jakos tak sie przyzwyczailem do bud obok domu :D
  • Odpowiedz