Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki,
proszę was o radę w wyborze nowego komputera składak do 3k (bez monitora, napędu cd/dvd, systemu) może być coś takiego https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpie%C5%84_2017?page=0,6 wystarczy mi zintegrowana karta graficzna
a może iść w Intel NUC i3/5 z 4/8GB ramu, SSD

przeznaczenie: praca biurowa bez grania w gry, linux ;)
zależy mi aby sprzęt był cichy, chłodzenie cieczą mile widziane oraz szyba

#pcmasterrace #pc #kupujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza
  • 35
@goral20: do pracy biurowej nawet chłodzenie pasywne wystarczy. Nie chłodzenie wodne a cieczą!!! Bez problemu można coś ogarnąć, z czego głównie korzystasz w tej "pracy biurowej" - używasz bardziej wymagających aplikacji?
@Christophy: mistrzu a gdybym zwiększył budżet do 4k ale w zestawie musi zostać SSD 128GB (większy mi nie jest potrzebny) + obudowa za max 400zł to czy da się uzyskać coś lepszego (chciałbym pominąć kupowanie karty graficznej)
@goral20:
Ryzen 1700 albo 7700k, i 16GB ram. Zależy co ci potrzebne - 4/8 z mocnym rdzeniem, czy 8/16 z wielowątkowością. Przy czym przy ryzenie potrzebna karta graficzna, może być nawet jakaś używka byleby wyświetlała pulpit :D
@goral20:
Do czego ci potrzebne? Jeśli robisz kilka rzeczy naraz, które zajmują wiele wątków to Ryzen, jeśli nie to 7700k będzie naprawde mocnym overkillem i jeszcze nawet pograć na nim pójdzie jak wrzucisz w niego grafikę typu 1070+ :D