Wpis z mikrobloga

@ediz4: @Khaine: niby zablokowane procki intela nie obsłużą pamięci chyba więcej jak 2400 albo 2666 ale też patrz na to, że do procesora za 400PLN (ryzena 3) nikt nie będzie kupował pamięci 3600MHz za 800PLN

więc traktować to można jako "worst case" właśnie
@ediz4: intelowi też doda(przynajmniej w wersji K), więc pewnie kolejność byłaby na wykresie taka sama, po prostu każdy z nich by zyskał parę % więcej, tak myślę

jedynie mogłyby przegonić zablokowane procki
@Khaine: no to prawda, choć i tak myślę że następna generacja, ryzen 2 raczej już będzie poprawiony pod tym względem, a ja się z wymianą na niego właśnie zapatruję, bo Ryzen 1 ma zbyt dużo bolączek platformy w wieku dziecięcym

chyba że intel wyskoczy w tym czasie z lutowanymi 8 rdzeniami za 1500 ale wątpię xd
@Khaine: Intel się zesrał na gęsto po premierze Ryzenów, poczuli się za pewnie i teraz panikują. Zresztą nie byloby to dziwne wobec tego, że Intel już dawno temu nieczysto konkurował z AMD dając zniżki producentom komputerów za faworyzowanie ich procesorów w swoich produktach.
@FLAC: Tak, ale wtedy nie sprawdzasz wydajnosci procesora, tylko wydajnosć RAMu. Nieuczciwy test, bo powinno się testować przypadek optymalny, by wyeliminować bottlenecki inne niż samo CPU.

To jak testować 1060 na Pentiumie G4560 i mówić, że przeciez gamingowe PC tak ludzie składają. I dziwić się ,że ma 30FPSów w Novigradzie.

Innymi slowy, @PurePC_pl #!$%@?. Co jest o tyle śmieszne ,że w swoim TL;DR na Wypoku (dosłownie pod tym postem na tagu
@Xerlathoatl: zgadzam się, i w mojej opinii powinny być dwa testy, best case czyli maksymalne taktowanie ramu na jakie pozwoli płyta główna i kontroler pamięci w procku, powiedzmy do procka za 400pln zestaw ram za 1200 PLN 3666MHz+ jeśli da radę, wtedy sprawdzisz wydajność samego procka

i drugi test bardziej "rzeczywisty" czyli jakieś ramki 2666 albo 2933MHz w półce cenowej takiej jak procesor i zobaczyć jak wtedy sobie radzi