Wpis z mikrobloga

Kolej miedzynarodowa to turbo-rak, przynajmniej ta do lwowa.
Bezpośredni pociąg kraków-lwów jedzie 8h(!) w dodatku nie ma normalnego pociągu tylko sypialny.
Normalny pociąg jedzie do Lwowa z przemyśla, babka przy kasie mówi że brak miejsc, no to nie problem miejsce stojące "nie! Tylko siedzące można wykupić!"
#pkp #lwow
  • 15
@Cierniostwor: To trzeba odpowiednio wcześniej bilet kupić. Ja wolę wychodzić z pociągu normalnie, a nie przeciskać się przez korytarz przepełnionego pociągu. Jeszcze jak masz walizki to już jest katorga.

Poranny Katowice - Ustka. Wsiądź we Wrocławiu i spróbuj wysiąść w Poznaniu. Trzeci świat xD
@Cierniostwor: Intercity robi dobrą przysługę pasażerom dopuszczając stanie w pociągu. Jakoś nikt nie protestuje, że w Polskim Busie lub w samolocie nie było miejsc i mają go wpuścić pod warunkiem, że będzie stał. Pora na zmianę przyzwyczajeń może?

A z resztą, może warto wcześniej kupić bilet przez internet? Jakoś na http://booking.uz.gov.ua/en/ są jeszcze na dzisiaj 3 miejsca na pociąg z Przemyśla do Lwowa.
@Adippe: @dombol: @s_t_u_l_e_j: Pewność przejazdu jest dla mnie w pkp największą zaletą, wiem że niezależnie od okoliczności tłoku i czasu w którym umyśle sobie dostać się z miasta A do B zostane przetransportowany. Dla tych którzy wykupią wcześniej to i tak przecież nie problem, nikt bez rezerwacji im miejsca nie zabierze. Sorry ale to że przez minute-dwie musisz się przeciskać do swojego miejsca to minimalna strata w porównaniu do
@Cierniostwor: Kiedyś były, tak zwane pociągi przemytniczne. Poczytaj sobie jak zniszczone były wnętrza składów, które obsługiwały tą relację. Z resztą z uwagi na to co przewoziły, to można było je zakwalifikować bardziej jako "towarowe". ( ͡° ͜ʖ ͡°)