Wpis z mikrobloga

Oglądałam #danielmagical z ciekawości, żeby wyrobić sobie samodzielnie zdanie na ten temat. Mój wniosek: to, że oni są menelami to oczywiste. W ciągu jednego dnia wypijaja więcej alkoholu, niż cała moja rodzina przez całe moje życie. Natomiast jakim trzeba być debilem, żeby wysyłać im donejty? Przecież maja serdecznie w dupie te wyzwiska i zależy im tylko na kasie. Jeśli ktoś to ogląda i jeszcze płaci, to jest
gorszą patologia od nich.. Ja tylko jestem ciekawa, co powiedziałby ksiądz w kwestii opetania Daniela. Widząc, co robi matce jest o dość prawdopodobne.
  • 15
@dimian tak, faktycznie dotyczą nauk ścisłych. Jednak wiara w księdza i opetanie nie jest sprzeczna z nauką. Wielu naukowców i filozofów twierdzilo, że faktycznie bóg musi istnieć - bo wszystko ma jakąś przyczynę. A opetania są faktem.
@dimian moim zdaniem powoływanie się na jeden cytat, jednego człowieka, do tego z watpliwego źródła (Wikipedia nie jest uważana za źródło naukowe, np. w artykułach naukowych nigdy się jej nie cytuje) jest wyjątkowo słabym sposobem dowiedzenia swojej racji. Zresztą czego to dowodzi? To tylko pewne definicje, a nie wiadomo, kto ma rację.
@PieknaKobieta: Już wychodząc poza cytat jednej osoby, zdanie "chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć" - można uznać za prawdziwe bez względu kto je napisał.

No ale, tak jak piszesz nie wiadomo kto ma rację.