Wpis z mikrobloga

No i mam plagę rozdętek. Zaczęło się od 1 małego ślimaka teraz co chwilę się pojawiają. Dziś już 3 lub 4 wyłowione. Jak się ich pozbyć? Czytałem że można kupić helenki lub bocje wspaniałe ale na te ryby to mój zbiornik za mały 55 l ma około. W akwarium mam ampulerie, nie są małe ale jednak helenki to drapieżcy i pewnie mogą się nimi zająć ;/ Jakieś inne sposoby na te cholerne rozdętki?
#akwarium #akwarystyka
  • 12
@frems: u mnie nie zauwazylem. Kiedys jak helenki kupowalem to czytalem ze komus helenki zaatakowaly ampularie ale raxzej to jednostkowe sytacje. Moze jak helenki niw maja na co atakowac to ida na duzego zwierza .
Ja mam 2helenki i nie daja rady z zatoczakami. Mam 70 litrow zarosniete wiec miejc do skladania jajeczek maja duzo i helenki nie przerabiaja tegovtowaru. Najedza sie i zakopuja. Moze jacys spece od #akwarystyka sie wypowiedza bo ja to janusz akwarystyki. W moim akwarium helenki nie atakuja duzych pobratymcow ale tez nie przerabiaja masy zatoczakow.
@frems: Potwierdzam helenki wpierdzielają zatoczki ale potrzeba czasu i cierpliwości nic się nie stanie z dnia na dzień...w ogóle w akwarystyce trzeba być baaardzo cierpliwym i nie zniechęcać się...
I jeszcze...helenki też się rozmnażają trzeba o tym pamiętać...mam ich fajne stadko i są ciekawe do obserwacji...i łatwo zapanować nad ich populacją
@drzewiec0905: @frems: moje akwarium to raczej krewetkarium i slimakarium . Tak bardzo zatoczaki mi nie przeszkadzaja wrecz specjalnie je sprowadzilem a helenki to takie naturalne drapiezniki w tym srodowisku.
@frems: będą, u mnie tak długo ganiały, aż w końcu wlazły na skorupę ampularii i dosłownie się przewierciły. Ale to raczej z braku innego pożywienia bo się małe ślimaki skończyły.