Wpis z mikrobloga

Wybór pierwszego języka programowania do nauki jest sprawą kontrowersyjną i zawsze budzi wiele emocji. Jeżeli naukę programowania zaczynasz już w szkole, bardzo często jest to środowisko graficzne, w stylu Logo czy Scrach, a później Pascal. Natomiast na studiach zazwyczaj zaczyna się od nauki C/C++, by potem przejść do Javy i C#.

Czy jest to dobry wybór? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, jednak na pewno nie jest to wybór najgorszy.

Jeżeli już bardzo nie możesz doczekać się by zacząć naukę i stoisz przed wyborem języka, to zdecyduj się na język z czołówki, np.: Java, C#, PHP czy JavaScript. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie do dobry wybór.

Natomiast jeżeli masz chwilę czasu i sam możesz zadecydować o tym, od jakiego języka zaczniesz naukę, zapoznaj się z tym materiałem i podejmij tę decyzję bardziej świadomie.

Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych blogerów mamy również możliwość prześledzić jak ten proces wyglądał u nich w praktyce. Jak to zwykle w życiu bywa, nie zawsze wszystko idzie tak gładko i po naszej myśli. Gorąca zapraszam do dalszej lektury i podzielenia się swoją historią.

https://stormit.pl/od-czego-zaczac-nauke-programowania/

Jest to 3 już części z serii:
https://stormit.pl/jak-zostac-programista/

#programowanie #naukaprogramowania #informatyka

Pozdrawiam i miłego dnia #stormit
Pobierz StormITpl - Wybór pierwszego języka programowania do nauki jest sprawą kontrowersyjną...
źródło: comment_wKwRAtXN26Vte4OwFni5FWDAkYcj9f8u.jpg
  • 3
@StormITpl: Uwielbiam to #!$%@?: 'nie ucz się języka, ucz się programowania!'

Może na poziomie pętli czy wyrażeń warunkowych ma to sens dla NIEKTÓRYCH języków, jednak jeśli pójdziemy 'wyżej', staje się to szkodliwym bełkotem.

"Przeciętny programista zna dobrze kilka, a jest w stanie posługiwać się kilkunastoma językami programowania."


a tego to już nawet szkoda komentować :D
@fegwegw: wyżej?
Tekst jest adresowany do osób dopiero zaczynających programowanie. Mowa tutaj o poziomie "do Junior Developera".
Na początku nie ma większego sensu skupiać się na szczegółach języka, jeżeli nie znasz jeszcze podstaw.

W przyszłości specjalizacja oczywiście jest potrzebna (też o tym tam napisałem). Jednak nie ma co wyprzedzać faktów.

Twoje obie uwagi wskazują, że patrzysz na to z punktu widzenia seniora, a tak jak wcześniej napisałem, nie do takich osób