Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja. Lvl 30, prawie dwa metry wzrostu (długie kończyny) i nigdy, nawet jako dziecko, nie byłem w stanie usiąść po turecku. Przy siadzie ze skrzyżowanymi kończynami mogę rozszerzyć nogi pod kątem ok 100 stopni, ale przy dalszym zbliżaniu nóg do podłoża czuję ból w ścięgnach pachwin. Nawet próbując na siłę zaciskając zęby z bólu i pomagając sobie rękami przybliżyć nogi do podłoża aby je oprzeć jak w siadzie, nie jestem w stanie tego zrobić.
To chyba się nie mieści w normie fizjonomicznej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#fizjoterapia #pytanie #mikrokoksy #zdrowie
AntyBohater - Taka sytuacja. Lvl 30, prawie dwa metry wzrostu (długie kończyny) i nig...

źródło: comment_GyxYo6EVapYi248Mq59IGpf6rAAkLc7I.jpg

Pobierz
  • 5
@AntyBohater: Prawdopodobnie kwestia rozciągnięcia. Czasami faktycznie miednica i głowa kości udowej ustawiają się tak, że szpagatu nie da się zrobić, ale wtedy czuć blokadę w kości, na granicy rozciągania. I nie próbuj "na siłę rękami", bo co najwyżej sobie ponadrywasz coś. Jak się rozciągać to regularnie i powoli.
@AntyBohater brak rozciągnięcia. Mam ten sam problem. Od pół roku walczę na jodze z "najprostszym, relaksującymi" pozycjami jak właśnie siad po turecku albo na piętach. Jest postęp ale wymaga czasu i bólu ( ͡° ʖ̯ ͡°)