Wpis z mikrobloga

Mirki, posidam dwie kosci pamieci ram 4GB (8GB lacznie).
Moj problem polega na tym ze jedna z tych kosci jest prawdopodobnie uszkodzona poniewaz system i bios nie startuje oraz dioda led swieci sie przy DRAM. Natomiast z druga koscia nie ma takiego problemu bios, system startuje. Co ciekawe kiedy wepne dwie kosci bios je wykrywa ale wyswietla dostepna pamiec 4GB. Jest to problem ramu czy biosu?

#komputery #pcmasterrace #informatyka
  • 16
@Adriian321: @mamrotekk: W kazdym slocie sprawdzalem po kolei.
@Pippo: Bios widzi 2 kosci. Problem jest z tym ze kiedy sprobuje uruchomic komputer na jednej kosci dziala na drugiej nie. Cpu-z tez wykrywa 2 kosci z czego windows uzywa tylko 4Gb z 8GB
@tysonic: Za każdym razem jak testowałem pamieć to resetowałem bios, każda próba OC z dwoma kościami kończyła się errorem tzn musiałem bios resetować.
@tysonic: Tak, nawet wersje z rejestrem, pamicia wirtualna, trochę przerobilem. Ale zadne z tch wymienionych nie moga zadzialac jak na tej prawdopobnie uszkodzonej kosci bios nawet nie startuje, pamiec wykrywa ale nie chce dzialac.
@leevi: Trochę popatrzyłem na necie i rzeczywiście sensownych rozwiązań brak także prawdopodobnie moduł padł. Bios najnowszy? Próbowałeś w biosie ustawić na zdrowej pamięci minimalne takty i potem odpalić na tych ustawieniach obie memki? Obie pamięci mają podobną specyfikację tj. napięcie?