Wpis z mikrobloga

@Wolnosciomierz: ale i tak nie trzeba robić specjalizacji. Musisz zrobić przedmioty obowiązkowe określone dla kierunku i ileś tam związanych z kierunkiem, a jeżeli przy okazji zrobisz wszystkie przedmioty, które są ze specjalizacji, to będziesz miał ją na napisaną na dyplomie. A co do przedmiotów z podatków to jest sporo, ale nie wszystkie uruchamiane są w każdym semestrze
@ekonobrocka: Spoko, spoko :) Nie zależy mi na specjalizacji, ale po prostu na realizacji niektórych przedmiotów z obszaru podatków i byłaby dla mnie lipa, jakby się okazało, że na zaocznych jednak wielu przedmiotów mogliby nie uruchomić względem tego co byłoby dostępne na dziennych.
@Wolnosciomierz: no to jest ryzyko, że będzie za mało chętnych na dany przedmiot, żeby uruchomić.
Z tego, co mogę polecić to Polskie prawo podatkowe - mi niestety nie udało się zapisać, ale wszyscy polecają, trudne zaliczenie, bo to przedmiot w trybie ACCA i uruchamiany jest chyba tylko w semestrze letnim; Optymalizacja podatkowa z Jamrożym; VAT w działalności gospodarczej :)
@ekonobrocka: Wstępnie analizując program studiów, chciałbym właśnie wybrać wymienione przez ciebie przedmioty :) A o co chodzi z tym trybem ACCA? Tzn. zdajesz na studiach określone przedmioty, których zaliczenie pozwala na zwolnienie z egzaminów w ramach ACCA? Na czym polega podwyższonych poziom trudności tych przedmiotów?
@Wolnosciomierz: Dokładnie, jak zdajesz przedmioty, które mają w nazwie ACCA lub ACCA-P (musisz najpierw zrobić prerekwizyt do takiego przedmiotu) to masz zwolnienie z odpowiadających im egzaminów w ACCA.
Btw jak bys był zainteresowany robieniem ACCA to obczaj program Acceletare na sgh, bo dzięki niemu nie musisz płacić za zwolnienia z egzaminów, a bez tego programu trzeba zapłacić za zwolnienia, a to ok. 80 funtów za jeden egzanim xD
A co do